Глибока людяність творів Лондона

В американській літературі Джек Лондон – одна з найвизначніших постатей. Без перебільшення можна сказати, що важливі процеси суспільного і духовного життя Америки були в колі зору самобутнього письменника й масштабно відобразилися в його творчості.

Лондон з десяти років починає працювати, але потрапляє до в’язниці за бродяжництво. Там він вирішив стати письменником. Розуміючи, наскільки складну мсту він собі ставить, він посилено займається самоосвітою, багато пише, оволодіваючи літературною майстерністю, цей період свого життя

письменник яскраво описує в романі «Мартін Іден». їздив до Клондайку, на Аляску шукати золото.

В літературу Джек Лондон увійшов своїми «Північними оповіданнями», які з’явилися на початку нашого століття: «Син вовка», «Віра в людину», «Бог його батьків», «Діти морозу». В цих оповіданнях романтизм межує з реалізмом. Як уже сказано, Лондон сприйняв і пережив Клондайк, переважно в романтичному аспекті. «Північні оповідання» не були на той час принципово новим явищем.

Глибока людяність творів Д. Лондона простежується в багатьох творах письменника. Наприклад, в оповіданні «Любов до життя» головний герой, якого

друг покинув з вивихнутою ногою, напівмертвий від голоду й утоми, добирається через снігову пустелю до узбережжя. Тут показаний не лише інстинкт самозбереження, а й любов до життя, до цього прекрасного світу.

В оповіданні «Спілка старих людей» головний герой – індіанець, не задоволений білими людьми. Він каже: «Білі люди приходили до нас, як подих смерті. Усі їхні звичаї призводять до смерті, вони дихають нею, а проте самі не вмирають…» Індіанці не хочуть смерті ні своїх, ні білих людей. Вони не хочуть ніякого насильства, прагнуть людяності.

А в оповіданні «Мексиканець» розповідається про юнака Феліпе Ріверу, який здобуває перемогу в боксерському бою з досвідченим спортсменом Денні Уордом і завдяки цьому виграє гроші, які потрібні для купівлі гвинтівок, щоб здійснити революцію. Бо Феліпе Ріверу прагнув щастя та миру для всіх бідних людей, адже його батька і матір розстріляли реакційні сили.

Можна навести багато прикладів, та висновок напрошується такий: люди бувають різні за характером, поглядом та національністю, але головне – вони повинні допомагати один одному, співчувати і підтримувати в тяжку хвилину, проявляючи справжню гуманність.

На мою думку, в нашій країні творчість Джека Лондона незмінно викликає інтерес і любов багатьох поколінь читачів. Я з певністю можу стверджувати, що в нас він найпопулярніший американський письменник. Про це свідчать величезні наклади його творів, що виходять різними мовами світу.

Варіант 2.

Без перебільшення можна сказати, що важливі процеси суспільного і духовного життя Америки були в полі зору самобутнього письменника Джека Лондона й масштабно відобразилися в його творчосгі.

В літературу він увійшов своїми «Північними оповіданнями», які з’явилися на початку XX століття: «Син вовка», «Віра в людину», «Бог його батьків», «Діти морозу». В цих творах романтизм межує з реалізмом. «Північні оповідання» не були на той час принципово новим явищем.

Глибока людяність простежується в багатьох творах письменника Наприклад, в оповіданні «Любов до життя» головний герой, якого друг покинув з вивихнутою ногою, напівмертвий від голоду й утоми, добираєтьея через снігову пустелю до узбережжя. Тут показано не лише інстинкт самозбереження, а й любов до життя, до цього прекрасного світу.

В оповіданні «Спілка старих людей» головний герой індіанець не задоволений білими людьми. Він каже: «Білі люди приходили до нас, як подих смерті, вони дихають нею, а проте самі не вмирають…» Індіанці не хочуть смерті ні своїх людей, ні білих. Вони не хочуть ніякого насильства, прагнуть людяності.

А в оповіданні «Мексиканець» розповідається про юнака Феліпе Ріверу, який здобуває перемогу в боксерському бою з досвідченим спортсменом Денні Уордом. Завдяки цьому він виграє гроші, які потрібні для купівлі гвинтівок, щоб здійснити революцію. Феліпе Рівера прагнув щастя та миру для всіх бідних людей, адже його батька і матір розстріляли реакціонери.

Можна наводити багато прикладів, та висновок один: люди бувають різного характеру, різних поглядів та національностей. Але головне – вони повинні допомагати один одному, співчувати і підтримувати в тяжку хвилину.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Глибока людяність творів Лондона