Твір по літературі Історична основа “Думи про козака Голоту”

Про мужніх захисників рідної землі наш народ складав пісні і думи. У найдавніших думах змальовано страждання українців у турецькій неволі, їхню втечу, прославлено воїнів-козаків – захисників рідного краю. У “Думі про козака Голоту” розкривається одна з найцікавіших і найтрагічні-ших сторінок історії українського народу – боротьба проти татарських нападників. Події, зображені в думі, належать до XVІ-XVІІ століття. У ті далекі часи татарські та турецькі військові загони часто, зненацька нападали на українські села й міста, грабували

й палили їх, а людей забирали в полон і продавали на невільничих ринках. Але український народ не корився лихим нападникам, мужньо боровся проти них. У цій боротьбі Особливо відзначилося козацтво. Козацьке військо не тільки боронило українські села й міста від татарських та турецьких нападників, але й само сміливо нападало на ворогів, визволяючи невільників.

У народних думах український народ прославив козаків, вірних захисників, справжніх патріотів батьківщини. “Відомо, що в пісні вилилася вся минула доля, весь справжній характер України, пісня і дума становлять там народну святиню, краще добро українського життя, в них горить любов до батьківщини, вилискує слава минулих подвигів”, – писав про народну думу М. Добролюбов.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір по літературі Історична основа “Думи про козака Голоту”