Співзвучність ідеї вірша Лесі Українки “Скрізь плач, і стогін, і ридання’ з нашою сучасністю

Леся Українка у своїх творах змальовувала народ не сліпою юрбою, а низкою яскравих особистостей, наділених рішучою вдачею, сильною волею, несхитним потягом до визволення. Сила, волелюбність і нескореність, мужність і патріотизм – характерні риси українців, які виділяла й оспівувала у своїх творах поетеса.
Леся Українка з пристрастю людини-борця проти будь-якого гніту розвінчувала тих, хто добровільно ніс на собі ярмо неволі. З докором у голосі зверталася вона до сучасників, які не хотіли вставати на боротьбу із самодержавством, у поезії

“Скрізь плач, і стогін, і ридання”. Поетеса засуджувала пасивність, доводячи, що воля сама не прийде.

Над давнім лихом України
Жалкуєм-тужим в кожний час,
З плачем ждемо тії години,
Коли спадуть кайдани з нас.

Леся Українка своїми творами та вчинками переконувала сучасників, які журилися через важку долю рідного краю, нічого не роблячи для її покращення:

Нащо даремнії скорботи?
Назад нема нам вороття!
Берімось краще до роботи,
Змагаймось за нове життя!

Цей заклик поетеси залишається актуальним і в наш час. Бо ще є багато людей, які не можуть пристосуватися до нових умов, тільки

й чекають на соціальний захист, допомогу. Своїм невдоволенням, постійним скигленням намагаються забити молоді паростки нашої демократії. Вони прагнуть боротися з “антинародним режимом”, насправді ж нічого корисного для суспільства не роблять, тільки заважають іншим.
Вважаю, що всі повинні наполегливо працювати, бути більш ініціативними, вірити в те, що життя можна змінити на краще. Тільки ніхто інший за тебе цього не зробить. Тож працюй, дерзай, вирішуй, і мрії наші обов’язково здійсняться!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Співзвучність ідеї вірша Лесі Українки “Скрізь плач, і стогін, і ридання’ з нашою сучасністю