Звуки стародавнього романсу (повість Пушкіна «Заметіль»)

Саме так витримано повість О. С. Пушкіна – вона абсолютно співзвучна з мелодією старовинного романсу, блискуче написаного відомим російським композитором Г. Свиридовим. Її герої – провінційні юнак і дівчина, Марія та Володимир. Глушина, нудьга, патріархальні взаємини і разом з тим – поривання у світ високих почуттів, намагання жити так, як герої улюблених французьких романів – романтично, з усілякими пригодами.

Здавалося б, ніщо не повинне заважати їхньому щастю, однак батьки нареченої не дають згоди на їхній шлюб. І тоді, як у

французьких романах, вихід у героїв один – таємне вінчання в церкві. Це – своєрідна гра, Але «літературний» роман порушує стихія – заметіль, що призводить до вінчання Марії Гаврилівни з іншим. І тільки через роки, коли таємничий «жених» виявляється цілком реальною людиною, героєм війни 1812 року, Маша закохується в нього, навіть не підозрюючи; що вони обвінчані.

Саме ця таємниця, якої так хотілось героям, щоб прикрасити сіре, одноманітне провінційне життя, – театральна постановка, яку не судилось їм зіграти до кінця. Житія, справжнє, непередбачуване, вривається в їхню «п’єсу» стихійним лихом – заметіллю. Доля виявилася прихильною до молодят, а після заметілі, як ми знаємо, настає тиха і сонячна погода.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Батьківщину не вибирають.
Звуки стародавнього романсу (повість Пушкіна «Заметіль»)