Життєстверджуюча сила оповідань О. Генрі

Оповідання О. Генрі захоплюють читача простотою і легкістю оповіді. Взяті разом, його твори € ніби гумористичною енциклопедією американського життя.

В його новелах ми зустрічаємо мільйонера, плантатора, генерала, адвоката, суддю, священика, поліцейського, робітника, продавця, актора, художника, музиканта, матроса, злодія, волоцюгу, лікаря – можна довго перелічувати різні суспільні групи і професії, представники яких фігурують в цих оповіданнях.

Велике місце в творчості письменника належить оповіданням, в яких зображується життя

злодіїв. Твори «Немовлята в джунглях», «Поросяча етика» та деякі інші виразно відтворюють жорстоку мораль не тільки бандитського світу, а й буржуазного суспільства, на грунті якого процвітає бандитизм.

Світ фантазії, дитячої безпосередності і зухвальства, що перемагає зло, з надзвичайною легкістю і гумором відтворений у оповіданні «Вождь червоношкірих». В оповіданні «Квадратура кола» письменник розкриває тему бездушного життя у великому місті, тему кам’яного спрута, який здавлює людину. Однак цю проблему автор розв’язує грайливо і лаконічно. О.Генрі знаходить у світі і своєрідну романтику – романтику справжніх

людських почуттів: любові, дружби, самопожертви, подвигу.

Він зображує людей з їхнім природним прагненням до щастя, для якого в умовах власницького суспільства, на жаль, недостатньо лише любові і доброзичливості. «Вони були щасливими, доки у них були гроші», – ця фраза з новели «Задля любові до мистецтва» афористично формулює закон жорстокого суспільства власників.

Письменник створює сентиментальні оповідання про скарби душі людей, задавлених злиднями. Це «Дари волхвів» та «Задля любові до мистецтва». В оповіданнях «Останній листок» та «Місто без пригод» О. Генрі показав трагічні явища у повсякденному житті.

Читач відчуває, що і веселі, й сумні оповідання написано людиною з добрим серцем. За манерою художника, що відтворює життя як сторонній, відчувається душа людини, що глибоко переймається долями інших. Письменник ніколи не піддається відчаю і не хоче, щоб відчай заволодів читачем. Цим оптимістичним струменем сповнені його твори.


Довкола жовтий вечір ліг. Аналіз.
Життєстверджуюча сила оповідань О. Генрі