Як зберегти сім’ю від руйнування

Сім’я є першоосновою суспільства. Переважно із сім’ї починаються для людини батьківщина, любов, щастя й багато інших конче необхідних понять, почуттів. Раніше все було простіше: “Що Бог з’єднав, людині не роз’єднати”. Але зараз сім’я стала занадто вразливою, занадто хиткою, щоб забезпечувати стабільність стосунків. Дехто каже про занепад моралі, але ж сім’я почала існувати раніше за мораль.

Існує спеціальна галузь психології, так звана сімейна психологія, яка допомагає розв’язувати конфлікти, гасити чвари, зберігати

добрий гумор на кожній вибоїні життєво­го шляху. Існують і спеціальні сімейні консультації, де пліч-о-пліч працюють психологи й лікарі. Там можуть допомогти вирішити багато проблем, але не всі. Подруж­жя теж має докласти чималих зусиль для того, щоб зберегти надбане.

Коли руйнується сім’я, страждають усі: чоловік, дру­жина, дитина. У кожного з них ніби хтось відбирає суттєву частку життя. Неможливо склеїти вазу, яка розбилася, так, щоб не залишилося слідів. Ще важче поновити сімейне життя. Те, що сталося в запалі кон­флікту, треба відбудовувати знову в умовах згоди й порозуміння.

Є старий спосіб збереження

сім’ї від розпаду. Це щира релігійність дружини й чоловіка. Євангельська мораль і євангельське виховання є доброю гарантією того, що подружжя не будуть нетерпимими одне до одного, що замість затишку в їхньому домі не оселиться ненависть, що діти батьків, які посварилися, не будуть кинуті напризволяще. Та не всі люди є релігійними, і тому доводиться крок за кроком налагоджувати розхитаний за довгі роки сімейний механізм. Майбутні подружжя мають усвідомлювати, що людина, з якою вони збираються ділити спільне життя, не є ідеальною, а може лише наближатися до ідеалу. Також важливо розуміти, що подружнє життя вимагає від обох людей уміння приймати спільне рішення у слушний час, а також чесно ділити на двох біди й радощі. Крім того, ті, хто має намір народжувати дітей, повинні перш за все займатися самовихо­ванням. Усе це означає, що засоби щодо збереження сім’ї треба повною мірою застосовувати ще до того, як сім’я з’явиться на світ.

Дорослі інколи бувають набагато дивнішими за малюків: вони можуть сваритися через дрібницю, а щось дуже важ­ливе пропускати повз себе. Я добре розумію, що в дорос­лих чимало клопоту і вдома, і на роботі, але ж… Кажуть, людина розумнішає з роками. Я з цим не можу погодитись. Звичайно, є в житті ситуації, коли конфлікту не об­минути. Проте треба завжди шукати мирний шлях вирішення проблеми. Мені дуже подобається одне прислів’я, яке належить, здається, французам. Вони кажуть ось що: “Сім’я міцна не тоді, коли двоє дивляться один на одного, а тоді, коли двоє дивляться в один бік”. Це дійсно золоті слова, які непогано було б запам’ятати і дорослим, і юним. Усім тим, хто вірить у те, що сім’я є першоосновою су­спільства.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як зберегти сім’ю від руйнування