Як я розумію вислів “Маленька людина”. На прикладі оповідань Чехова

Проблема “маленької людини” в класичній літературі XIX століття виникає через поширеність цього явища в житті. Письменники образ “маленьких людей” зображували переважно трагічно. Тим не менш, А. Чехов розкривав цю проблему зовсім з іншого боку. Так званий “маленька людина” в його оповіданнях зображена здебільшого сатирично. Чому це так? Хіба письменник зовсім не співчуває “маленької людини”? Співчуває, але не мас наміру тішити її сумнівними ілюзіями. Саме тому в багатьох творах виступає проти різних ілюзій в житті людей.

Так в оповіданні “Загадкова натура” молодий письменник Вольдемар замислюється з виглядом глибокого; психолога над душевними “терзаннями” жінки, яка збирається перейти від одного багатого старого до іншого. Ще й згадує при цьому Достоєвського.

Чехов ніби закликає тверезо подивитися на життя. У відомій історії лікаря Старцева з оповідання “Іонич” бачимо ставлення письменника до “загадкової натурі” Котика, в якій все надумано, несправжнє. Може, тому вона і сама нещаслива, так як жила ілюзіями, та й Старцеву підрізала крила. Чехов ніби постійно нагадує читачеві: не шукайте “загадкових натур”

серед звичайних міщан, що опікуються лише їжею і грошима. Не наділяє званням ідеаліст “людей з” тряпичной “душею. Так як всі, на жаль, пояснюється значно простіше і грубіше. Прізвище Чимша-Гімалайський зовсім не благородна. “Маггок”, де посаджений агрус, виявляється клаптиком землі сумнівного вигляду, на якому чи вдасться щось побудувати або виростити, тим не менш Чимша-Гімалайський пишається ним і вважає себе поміщиком. Чехов нівелює звичайний літературний стандарт поділу героїв на шляхетних і вбогих духом, що завжди протиставляючи їх у літературних творах. Письменник розвінчує високий ореол страждання й шляхетності, створений літературою навколо образу “маленької людини”. Він вважає, що життя кожної окремої “маленької людини” не так просто змінити, як це чисто описується в літературних творах. Тим більше якщо людину влаштовує стан нічного страдника, і він нічого не хоче зробити заради будь-яких змін у житті.

“Маленька людина”виникає в чеховських творах створенням, гідним швидше жаль, ніж співчуття. Так як цей чоловік втратив право на повагу, оскільки не поважає себе сама.


Твір на тему чого не можна купити за гроші для 5..
Як я розумію вислів “Маленька людина”. На прикладі оповідань Чехова