Як я розумію вислів “Маленька людина”. На прикладі оповідань Чехова

Проблема “маленької людини” в класичній літературі XIX століття виникає через поширеність цього явища в житті. Письменники образ “маленьких людей” зображували переважно трагічно. Тим не менш, А. Чехов розкривав цю проблему зовсім з іншого боку. Так званий “маленька людина” в його оповіданнях зображена здебільшого сатирично. Чому це так? Хіба письменник зовсім не співчуває “маленької людини”? Співчуває, але не мас наміру тішити її сумнівними ілюзіями. Саме тому в багатьох творах виступає проти різних ілюзій в житті людей.

Так в оповіданні “Загадкова натура” молодий письменник Вольдемар замислюється з виглядом глибокого; психолога над душевними “терзаннями” жінки, яка збирається перейти від одного багатого старого до іншого. Ще й згадує при цьому Достоєвського.

Чехов ніби закликає тверезо подивитися на життя. У відомій історії лікаря Старцева з оповідання “Іонич” бачимо ставлення письменника до “загадкової натурі” Котика, в якій все надумано, несправжнє. Може, тому вона і сама нещаслива, так як жила ілюзіями, та й Старцеву підрізала крила. Чехов ніби постійно нагадує читачеві: не шукайте “загадкових

натур” серед звичайних міщан, що опікуються лише їжею і грошима. Не наділяє званням ідеаліст “людей з” тряпичной “душею. Так як всі, на жаль, пояснюється значно простіше і грубіше. Прізвище Чимша-Гімалайський зовсім не благородна. “Маггок”, де посаджений агрус, виявляється клаптиком землі сумнівного вигляду, на якому чи вдасться щось побудувати або виростити, тим не менш Чимша-Гімалайський пишається ним і вважає себе поміщиком. Чехов нівелює звичайний літературний стандарт поділу героїв на шляхетних і вбогих духом, що завжди протиставляючи їх у літературних творах. Письменник розвінчує високий ореол страждання й шляхетності, створений літературою навколо образу “маленької людини”. Він вважає, що життя кожної окремої “маленької людини” не так просто змінити, як це чисто описується в літературних творах. Тим більше якщо людину влаштовує стан нічного страдника, і він нічого не хоче зробити заради будь-яких змін у житті.

“Маленька людина”виникає в чеховських творах створенням, гідним швидше жаль, ніж співчуття. Так як цей чоловік втратив право на повагу, оскільки не поважає себе сама.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як я розумію вислів “Маленька людина”. На прикладі оповідань Чехова