Як у моїй сім’ї святкують Різдво

Різдво є одним з найбільших християнських свят року. У цей день два тисячоліття тому народився Син Божий, Ісус Христос. Різдво за новим календарем припадає на 7 січня. Цьому святу передує Різдвяний піст.

У нашій сім’ї до святкування Різдва готуються зазда­легідь. Треба запасти дванадцять полін за числом місяців року, щоб розпалити різдвяне вогнище. Матуся на свят­вечір готують дванадцять пісних страв, теж за числом місяців року. Кожну з цих страв треба покуштувати, аби наступний рік був щасливим.

В Україні існує традиція 6 січня, на

святвечір носити різдвяну зірку, водити козу, співати колядки. Ми живемо в місті, де всіх традицій не додержуються. Але на святвечір ми всією сім’єю співаємо колядки. Найулюбленіша наша колядка така:

Колядин, колядин, я у батька один.

Мене не дивуйте, ковбасу лаштуйте.

Найголовніше під Різдво – це побажати один одному щастя, здоров’я та добробуту. Потім ми носимо вечерю – голодну кутю – до бабусі й дідуся.

Різдво є сімейним святом, і тому не обходиться без пода­рунків. На мій погляд, різдвяні подарунки – найприємніші й найцінніші. Коли ж свято закінчується, я потайки починаю мріяти про наступний день Різдва Христова.


Релігійні мотиви в поезії богдана ігоря антонича.
Як у моїй сім’ї святкують Різдво