Хмари – твір-опис явища природи

Хмари є зваженим продуктом конденсації водяної пари в атмосфері, складаються вони із дрібних крапель води, кристалів льоду, які називаються хмарними елементами.

Як утворяться хмари?
Хмари утворяться на земній поверхні, коли теплий і рясно насичений вологою повітря починає підніматися в небо й при зниженні температури повітря, на певній висоті, він остигає. При низькому температурному режимі водяна пара перетворюється в крижані кристали або краплі води із чого, властиво, і складається хмара або хмара.

Кожне таке природне явище має

свою унікальну форму, що постійно міняється. Якщо температура повітря в хмарі вище мінус 100С, то в хмарі переважають краплинні елементи, коли температура становить від мінус 100 до мінус 150С, те говорять про змішаний склад – це кристали льоду й краплі вологи, при досягненні в хмарі мінус 150С утворяться кристалічні елементи. Із землі хмари спостерігаються в тропосфері, їх розділяють, відповідно до міжнародної класифікації хмар, на види й різновиди по особливих ознаках. Існують грозові, дощові, пір’ясті, купчасті, шаруваті, вимеобразние, перламутрові й інші хмари.

Великі хмарні елементи випадають із хмар у вигляді атмосферних

опадів. Звичайно опади випадають із тих хмар, у яких є змішаний склад хоча б в одному із шарів, до таким ставляться дощовий-дощову-дощове-дощова-шарувато^-дощові, кучево-дощові й високо-шаруваті хмари. Опади у вигляді дрібного снігу, граду, сніжних зерен випадають із хмар, що мають однорідний склад, або краплинний або кристалічний. До таких хмар ставляться шарувато-купчасті й шаруваті. У природі хмари мають досить важливу роль, саме вони є для землі основним джерелом вологи, служать надійним захистом у зимовий період від переохолодження, улітку захищають від пекучих, палючих променів Сонця.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Лісова дивина.
Хмари – твір-опис явища природи