Висновки про цінність людяності

Такий маленький, але зворушливий епізод описаний тут Ю. Мушкетиком. Проте в ньому так добре розкрилися характери людей. Хлопчик, хоч і був малим, та зрозумів, що соромно брати гроші з солдатів, які їдуть на фронт і, можливо, не повернуться, як його батько. Доброта, милосердя, почуття вдячності до мужніх захисників вітчизни перемогли в дитячому серці бажання мати взуття й острах перед наказом матері. Війці теж виявили увагу до хлопця. Вони побачили його босі змерзлі ноги, зніяковіння, і, можливо, навіть здогадалися про все. Тому знайшли можливість

віддячити малому – подарувавши черевики, зошити й олівці. Цей хлопчина нагадав їм рідний дім, зі свіжим хлібним духом, своїх дітей, мирне життя.

Виявилися в цьому епізоді й кращі риси матері. Вона не лаяла сина, а зітхнула й заплакала, згадавши чоловіка, який так і не повернувся з війни. Може, і його хтось пригощав колись пампушкою? Подібні історії про цінність людяності, чуйності, взаєморозуміння в найтяжчих життєвих обставинах можна знайти у творах Григора Тютюнника (“Климко”, “Вогник далеко в степу”), В. Барки (“Жовтий князь”), І. Багряного (“Тигролови”) та багатьох інших. І все це – прекрасний приклад для наслідування, виховання в собі кращих людських якостей.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Висновки про цінність людяності