Весна, квітень: опис природи навесні

Природа навесні. Квітень

Квітень-Снегогон. Потоком із всіх схилів як заюшить вода. Гонет сніг квітень ладь і зиму разом з ним проганяє, від того й “Снегогоном” прозвали. Оголюється темна й сира земля, грунт готується до цвітіння, ліс прокидається від співу птахів.

Квітень: дзвінкою музикою краплі

Опис природи квітня (І – ІІ тиждень).
Квітень починає своє настання з рясного сніготанення. Сонце вже високо піднімається над обрієм, і в денні годинники середня температура повітря перевищує 0° C. Повітря, з кожним днем прибавляющий

у теплі, легкими вітрами розносить по природних просторах лісів і рік запах весни. Навколо повіддя. Низкою іскряться на сонце струмки, радісно дзюрчачи біжать долілиць по схилах доріг, що остаточно звільнилися від сніжних завалів.

Зацвітає вільха, а це вірна прикмета теплої й стійкої весни. Сніг, що нагрівається поступово сонцем, сходить із дерев, звільняючи кору від зимових оковів. Сніг сходить і із землі, лише надовго залишаючись у самих затемнених, захованих від сонячних променів, місцях у вигляді сухої темної кірки. На ріках лід тріскається й ламається, щоб потім пустити за течією безліч крижин. На берегах ставків

лід стає тонк і грузлим, місцями утворяться таловини.

Квітень у народному календарі

“Квітень – щука хвостом лід розбиває”

Ну от наступили довгоочікувані приємні деньки, коли можна сміло знімати товсту верхню одежинку, підставляючи руки й щоки під промені сонця. Зацокала весела капель, так адже вже пройшло 4 квітня – Василь-Солнечник. Ранком ще морозец, а до дня дзвінка музика капелі.

З 7 квітня зустрічають теперішню весну в день Благовещенья. Уважається, що із цього дня зима, якщо остаточно ще й не йде, то визнає свою поразку. З 9 квітня – день Матрени-Наставниці – прилітають чибиси. Тріскаються льоди на ріках, крижини пливуть, наступає день приходу Марьи – 14 квітня, а, як говорили, Марья прийшла – повіддя принеслася.

Квітень: народження тепла

Опис природи другої половини квітня (ІІІ – ІV тиждень).
До середини весни, середня температура повітря перевищує оцінку в +5° C, природа пробуджується. На відкритих рівних поверхнях з’являються перші ніжно зелені втечі майбутньої трави, що зігріваються променями сонця. Сніг з кожним днем тане, оголюючи голу землю, на якій от-от зійдуть перші тонкі стеблинки травинок. У тіньових місцях, під потужними стовбурами дерев і в низинах, куди із працею проникають промені весняного сонця, ще залишається багато снігу із твердими краями темних похмурих заметів. По дорогах і просікам продовжують грайливо дзюрчати струмки, низкою переплітаючись і блискаючи відблисками променів на яскравому квітневому сонці. До повіддя вертаються з теплих країв чайки й качки.

Ліс і схили берегів ріки заповнюють радісні голоси птахів. Птахи поєднуються в пари, наступає сама яскрава пора у тваринному світі – шлюбний період. Ліс ще гол і вологий заповнюється музичними звуками. Усюди зароджується життя.

Черги теплих днів у народному календарі

“Антип воду на заплави ллє, Василь землюшке пари подає “

Перші дощі змивають залишки снігу й очищають грунт, підготовляючи природу до рослинного періоду. Перші бруньки крихітними листиками тягнуться до неба, ближче до ласкавих променів швидкого літа. Птахи зайняті важливою справою, в’ють гнізда. Погода, на вид, стійка, сонечко пригріває повітря до 10 градусів тепла, як раптом сонце ховається за хмарами й по полях прокочується хвиля холодного вітру. А отут уже й Руф з Антоном-Половодом 23 і 24 квітня пустили води по всіх округах весни. Отут як отут Василь-Парийський – 25 квітня – теплом землю обдав, так так, що ведмідь із барлогу вийшов.

У квітні ще немає листів, немає зелені, але перші утішні букетики квітів визирають на місцях води, що відступила. Квітень готовить природу до майбутнього озеленення, яким уже займеться близький брат місяця травень. Уже й бджілки починають витися в перших квіток. Дерева голі, вода відступила й от уже травень підходить. Але не отут-те була. Зима не пішла зовсім за ворота. Пари-Трійку деньков, та й захопить у полон, охопивши морозами, і, може бути, несподіваним снігом, показавши, що ще повернеться. Але тепер повернутися зимі вже важко, тому що спереду травень і тепле предлетье.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Копай криницю всередині.
Весна, квітень: опис природи навесні