Улюблені українські рослини-символи

Багаті і славні традиції має український народ. Обряди і повір’я, пов’язані з рослинністю, завжди відігравали важливу роль у календарних святах. Ці обряди мали забезпечити людині здоров’я, зміцнити добробут сім’ї, посилити плодючість землі й худоби.

Особливою повагою, користувалася верба. Посвячена в церкві в останню неділю перед Великоднем, вона набуває магічних властивостей. Я пам’ятаю, як минулого року бабуся принесла додому посвячені гілочки верби і, легенько вдаряючи всіх членів сім’ї, примовляла: «Будь великий, як верба,

а здоровий, як вода, а багатий, як земля».

Освячену вербу зберігають у хаті і застосовують як лікувальний засіб чи оберіг. За повір’ям, у хату, де є гілочки верби, не вдарить блискавка, не ввійде нечиста сила, особливо відьми. В українських піснях, казках верба звичайно уособлює дівчину. Розлоге, похилене вербове гілля – це смуток і жаль.

Виростаючи біля річок, ставків, природних джерел, верба ніби є позначкою води на землі. Саме біля неї завжди намагалися конати криницю.

В народі кажуть: «Де срібляє вербиця, там здорова водиця». Отака наша народна красуня, в піснях оспівана, в прислів’ях відзначена. Честь і хвала Тобі, вербочко!1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Обов'язок перед батьківщиною.
Улюблені українські рослини-символи