У залі картинної галереї

Відвідини картинної галереї – це справжнє свято для мене. Підіймаєшся красивими мармуровими східцями на другий поверх Художнього музею. І ось ти в залі картинної галереї. Тут живе Краса. А перед нею завжди схилялися люди.

Зупиняєшся перед картинами Миколи Реріха. На них – горн Гімалаї, серед яких він жив. їхня велич, чистота і краса притягували до себе душу художника. Це була та вершина краси, до якої він прагнув піднестися.

Важко передати словами магічну красу цих картин. Чисті, космічні кольори, Є якийсь магнетизм у цих пейзажах.

Ось картина «Червоні коні». На фоні біло-фіолетового з синюватим відтінком гірського хребта бачимо невеличкі силуети червоних коней.

Вони жевріють маленькими гарячими іскорками людської віри в те, що насунуть часи, прийде на землю Месія і пошле попереду себе червоних коней. Розлетяться вони по всьому світу, несучи радісну звістку людям.

Припиняться спустошливі руйнації, що панують нині у світі. А ось картина «Рожеві гори». Мов казкові паруси таємничих каравел, рожеві вершини гір на тлі фіолетово-синього неба-озера (небо переходить в озеро). І тільки дві гострі чорні вершини гір на першому плані картини завершують незвичну гаму кольорів.

Потоки безбарвних слів – ось чим є намагання передати красу картин М. Реріха. Бо якщо доторкнешся серцем до справжньої краси, душею відчуєш її силу, урочисто стуляться твої вуста, зачудовані нею.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір роздум на тему громадянська позиція.
У залі картинної галереї