У чому справжній патріотизм (за віршем В. Самійленка “Патріоти”)

В. Самійленко – український поет, який у своїх віршах закликав берегти, шанувати і збагачувати нашу мову. Ліричний герой поезій сповнений, як і поет, любов’ю до України, до свого народу.
У поезії “Патріоти” В. Самійленко порушує тему патріотизму та засуджує тих балакунів-псевдопатріотів, які лише на словах виявляють свої почуття до рідної землі.
У перекладі з грецької слово “патріот” дослівно означає “земляк”, “співвітчизник”. Патріот – людина, віддана своєму народові, яка любить свою Батьківщину, живе і працює

заради процвітання свого краю.
Розмови героїв поезії “Патріоти” – це турбота про права народу і долю своєї землі. Це тема для розмови – довести свою вищість товаришу. Тому і обирали актуальні теми і доводили все по-науковому:

Один у широкій промові
Народні права боронив;
Він докази всі наукові
По пунктах як слід розложив.

А інший співрозмовник зайшов ще далі:

А другий про теє доводив,
Як дійде народ своїх прав,
І в поступі інших народів
Він місце йому показав.

Поет тонко підвів нас до думки, що так званий “патріот” не боровся за права народу, а чекав поки “дійде народ

своїх прав”, а він, як Бог, – “місце йому покаже серед інших народів”. Кожен із цих двох героїв поезії “Патріоти” – самозакохані в себе люди, і поки вони вели розмову:

А третій не мовив нічого:
Він мовити красно не міг,
Але задля діла святого
І жив він, і в землю б поліг.

Поет з іронією пише заключні рядки поезії, називаючи “патріотами на словах” таких, як герої вірша, балакунів. Справжній патріотизм полягає в тому, щоб не говорити про любов до рідного краю, а працювати і жити задля його процвітання, примножуючи набуте. Справжнім патріотом у поезії В. Самійленка, на мою думку, є третій юнак, який

…бачив душею Вкраїну
І все, що вона добула.

Вважаю, що В. Самійленко наприкінці XІX століття, коли зароджувалися різні політичні партії і течії, намагався допомогти читачам не купитись на гарні слова, а дбати про свій край, любити рідну землю, працювати для неї.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Що таке вірність твір-роздум.
У чому справжній патріотизм (за віршем В. Самійленка “Патріоти”)