Твір-роздум: “Якщо людина втратить пам’ять”

Про деякі гіпотетичні питання іноді буває надзвичайно цікаво замислюватися. Ми всі звикли до деяких явищ у нашому житті. Ми звикли до того, що у кожного з нас по дві руки і ноги, загалом ми звикли до власного тіла. Крім того, ми звикли до того, що у нас є пам’ять. З одного боку, перспективу втратити пам’ять не можна називати приємною і райдужною, в цьому немає нічого хорошого. З іншого боку, про неї слід задуматися, адже люди іноді дійсно втрачають пам’ять, в тому числі через різні хвороби або внаслідок отримання травм голови.

Отже, логічно

припустити, що якщо людина втратить пам’ять, вона забуде все або частину того, що з нею відбувалося, і чим було наповнене її життя. В яких випадках це може бути особливо прикро? По-перше, це може бути дуже прикро, якщо людина володіла якимись знаннями та професійними якостями. До втрати пам’яті ці знання і вміння приносили людині велику користь, фінансовий дохід і цінні результати своєї діяльності. Цілком зрозуміло і природно, що повна втрата пам’яті призведе до того, що в подальшому людина не зможе цього робити і отримувати від цього користь. В такому випадку їй доведеться повністю відновлювати свої професійні здібності,
шукати можливість повернутися на колишній рівень. Чи вдасться це такій людині? Далеко не факт. Цілком імовірно, що в цих спробах її чекає розчарування і провал.

Другий важливий аспект, до якого веде повна втрата пам’яті, полягає в тому, що в такому випадку людина забуває усіх своїх близьких людей і друзів. Звичайно, друзі і родичі її не забули, а тому намагатимуться нагадати такій людині про себе, створити таку атмосферу, в якій людина, яка втратила пам’ять, зможе відчувати себе так, як раніше. Але далеко не факт, що це вийде і такій людині вдасться відновити в пам’яті все те, що з нею відбувалося і пов’язане з її родичами і друзями. Людина, який повністю втратив пам’ять, фактично втрачає свою родину, друзів, знайомих. Він їх просто не пам’ятає, в його свідомості з ними його нічого не пов’язує. Тому йому доводиться відновлювати все спочатку, будувати все своє соціальне життя наново.

Звичайно, буває безліч випадків, коли люди втрачають власну пам’ять лише частково. Як правило, окремі події або моменти з життя вони пам’ятають, а інші – не пам’ятають. Це менш трагічна ситуація, ніж повна втрата пам’яті, яка розглядалася раніше. Однак і вона теж дуже неприємна. Як би там не було, втрата пам’яті являє собою надзвичайно неприємну подію, а тому я нікому не можу побажати зіткнутися з такою проблемою.


Твір роздум книга в моєму житті.
Твір-роздум: “Якщо людина втратить пам’ять”