Твір опис картини Полєнова “Зарослий ставок”

Опис теми: Звичайний літній день, парк, ставок. Художній опис картини Полєнова “Зарослий ставок”.

Зарослий ставок.

ЧиМожна написати картину, використовуючи тільки одну фарбу? Знаменитому російському художникові-передвижникові Василю Полєнову це вдавалося. Пейзаж “Зарослий ставок”написаний майже лише однією зеленою фарбою. При більше докладному розгляді ми бачимо, що автор використовував і інші кольори, але перше враження – зелень, густа літня зелень. Зелена трава, зелені дерева, зелена вода в ставку.

На передньому

плані ми бачимо берег ставка. Він виписаний дуже ретельно, ми бачимо кожну травинку, кожна квіточка. Перед нами звичні лугові рослини, характерні для середньої смуги. Художник настільки скрупульозно й вірогідно зобразив цю частину пейзажу, що глядачеві здається, нібито він сам стоїть на березі ставка. Вода в ставку темна, зеленувата. Ще більш зеленої її роблять відбиття зелених крон дерев і листи латать. Ставок дійсно зарослий, у ньому росте багато латать, а в далекого берега ми бачимо густі зарості очерету.

До води спускаються старі дерев’яні мостки. Можливо вони вже так підгнили, що й стояти на них не можна. Але ці мостки

говорять про те, що колись за ставком доглядали, вода була чистою, можливо, тут купалися. Тепер і ставок заросли й дерева, що оточують його, виросли. Цей парк художник зобразила не так докладно, адже й людина, що вартий на березі ставка, не бачив би досконально кожний листочок і кожну гілочку. Навпаки, листя зливається в зелені плями. Спробуйте порахувати, скільки відтінків і нюансів зеленого використовував художник у написанні цього пейзажу.

Можна було б подумати, що це не парк, а ліс, так розрослися дерева. І все-таки це парк – на середньому плані в глибині алеї ми бачимо жінку на ослоні. У пекучий літній день вона прийшла відпочити до ставка, біля якого, напевно, гуляла ще дитиною. Настрій картини спокійний, трошки ностальгічний. Такий настрій з’являється в нас, коли ми думаємо про місця, де колись ми були щасливі.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Твір чого не можна купити за гроші.
Твір опис картини Полєнова “Зарослий ставок”