Твір на тему: “Що заворожує у поезії П. Верлена “Так тихо серце плаче”

Далеко не кожен вірш може зачарувати читача, для цього невеликому поетичному твору необхідно володіти дійсно великою кількістю різноманітних переваг і особливостей. Це стосується як стилістичних особливостей, так і самого сенсу та суті твору. Відшукати такий твір зовсім не просто, але іноді на нього натикаєшся по суті випадково, через щось незрозуміле. Наприклад, така ситуація сталася з твором Поля Верлена під назвою “Так тихо серце плаче”.

У цій поезії автор застосував кілька прийомів, які посприяли тому, що цей твір може реально

зачарувати будь-кого, хто візьметься його читати. Насамперед, хотілося б сказати про стилістику поеми. У вірші присутня алітерація шиплячих звуків, що дивним чином і дуже якісно передає звучання дощу. Крім того, тут також є алітерація сонорних звуків, що прямо призводить до того, що лист автора сприймається як дуже витончений і правильний. Безумовно, варто згадати і музикальність цього поетичного твору. Вона досягається через постійне використання різних повторів.

Втім, найголовніше з того, що зачаровує в цій поезії, – це те, що криється в її основному сенсі. Головний сенс цього твору полягає в тому, що людина завжди схильна

до смутку. Так вже влаштована людина, що кожен день її життя не може бути схожим на попередній і вже точно не може бути стовідсотково щасливим, задоволеним і неминуче радісним. Іноді людині доводиться сумувати, з цим практично нічого не поробиш, адже це внутрішня потреба людини. Буває так, що ні одна думка не може доставити людині реального задоволення і чогось приємного, адже внутрішній настрій вимагає піддаватися смутку і нічого іншого. Звичайно, враховуючи неминучість таких моментів, боротися з ними практично нереально. Залишається тільки чекати, поки час все розставить на свої місця і зможе дати людині ті почуття і очікування, які її дійсно радують.

Про себе я можу сказати, що ця поезія мене зачарувала, змусима мене буквально полюбити її практично всім своїм серцем. Втім, якщо поглянути на всю поезію вимогливо, варто тільки визнати, що потрібний ефект цієї поезій був досягнутий. Чому це сталося – насправді очевидно. Такий гарний результат забезпечується унікальним поєднанням смислового навантаження поезії та її стилістичними особливостями. Завдяки такому успішному поєднанню суті, змісту та стилістики авторського письма вірш дійсно вийшов захоплюючим.


Твір на тему улюблений куточок мого села.
Твір на тему: “Що заворожує у поезії П. Верлена “Так тихо серце плаче”