Твір на тему: “Розповідь від імені жителя Риму”

Я громадянин Стародавньої Римської імперії і зараз спробую розповісти вам про своє життя. Треба сказати, що у мої часи Рим володів високим рівнем цивілізації, тому вам буде особливо цікаво познайомитися з повсякденним життям його мешканців. Вважаю, що треба почати з того, яким чином ми обирали місце для нових поселень і будівель. Перш за все, ми займалися плануванням. Спочатку довго вивчали місцевість, особливо водні ресурси і сонячне освітлення. На передбачуване місце протягом року пускали пастися стадо овець. Через рік перевіряли печінку

цих тварин і тільки якщо вона була здорова – починали будувати місто. Спорудження доріг, мостів і колоній, все це було взаємопов’язане за допомогою одного загального плану. Ми вважали за краще будувати міста на плоскій місцевості, що дозволяло здійснювати будівництво численних доріг, які забезпечували швидкий підхід військ.

Навколо міста височіли кам’яні стіни, що відокремлювали його від сільської місцевості. В центі Рима були зведені кілька форумів. Вони представляли собою об’єднання самих різних будівель суспільного значення і були політичним, судово-адміністративним і релігійним центром. На сусідніх вулицях

знаходилися сауни, ринки, бібліотеки, ресторани, місця для відпочинку і розваг, безліч фонтанів і зелені.

Наприклад, відразу ж за форумом трояна, поруч із колоною трояна, височів великий ринок напівкруглої форми. Це був такий 6-поверховий супермаркет сотих років нашої ери. Напевно, і жителі сучасних міст були б не проти відвідати цей заклад. Біля самого входу розташовувалося 150 крамниць, які роздавали безкоштовно муку для випічки хліба, зовсім як у Колізею.

На верхніх поверхах торгували оливковим маслом, вином, овочами і фруктами, привезеними з різних куточків великої імперії. на четвертому поверсі продавали всілякі прянощі, також доставлені в Рим здалеку.

На п’ятому поверсі ринку знаходилася римська “міліція”, а також благодійні організації того часу. А на шостому – встановлено два великих басейни, один з прісною водою, інший – з морською, де плавала жива риби. Чим тобі не сучасний рибний магазин?

Поряд з форумом Юлія Цезаря знаходився громадський туалет на 50 місць. Внизу були проведені каналізаційні канали. В той час, звичайно, не було туалетного паперу і знатні римські вельможі використовували замість нього м’яке пір’я і пух, вирвані з живих птахів, яких спеціально розміщали при туалеті для цієї мети.

Мої сучасники – мешканці Стародавнього Риму, володіли досить повільним характером. А куди поспішати? Особливо, коли майже половина днів у році – суцільні свята. За наші часи щорічно відзначали 182 офіційних свята, до яких потрібно додати імпровізовані декрети. В Римі влаштовувалося багато театральних вистав. В перервах між виставами глядачі могли перекусити. Їм подавали печених лебедів, устриць, привезених на конях за 4 дні їзди з Англії, і екзотичні фрукти.

Свій день ми починали зі сходом сонця. Я був артільником і займався ремісничими роботами, багаті вельможі приймали слуг і розмовляли з друзями, а бідняки намагалися випросити необхідну для них допомогу.

Заможні римляни жили в просторих одноповерхових будинках, наділених земельною ділянкою. Зали прикрашалися мармуром і мозаїчними покриттями, в будинку був внутрішній двір і всі зручності. Ці споруди носили ім’я domus. Основна ж частина населення розміщувалася в insulae, яке являло собою високий будинок, висота якого могла доходити до 6-ти поверхів. Цей будинок поділявся на численні апартаменти, які здавалися в наймання. Кожна сім’я займала кілька маленьких кімнат без водопроводу, опалення і туалету. Подібні конструкції були споруджені в основному з дерева, тому в них часто траплялися пожежі, оскільки мешканці для обігріву розводили вогонь прямо посередині кімнати. Нерідко відбувалися обвали будівель. в Римі налічувалося 1790 великих палаців – domus і 46620 insulae – де розташовувалася основна частина населення.

Умови гігієни “плебеїв” (так називали бідне населення Рима), бажало багато кращого – всі відходи викидали прямо через вікно, а спали просто на підлозі, накрившись імпровізованими ковдрами. Слід зауважити, що вдень в Римі був заборонений перевіз вантажів, тому вночі вулиці міста наповнювалися вантажними колясками, шум яких заважав відпочинку мешканців столиці.

Працювали ми вранці, а обід був перенесений на вечірній час і міг тривати всю ніч. У другій половині дня, перед вечерею, ми відправлялися митися. Для цього ми відвідували terme – своєрідні лазні з термальними водами, вхід в які був безкоштовним або ж коштував дуже дешево. Але існували і розкішні заклади для знаті, які відвідували також для читання книг в бібліотеках, обговорення різних аргументів, перегляду театральних вистав, комерційних справ і сватання своїх дітей. Не знаючи мила, стародавні жителі з успіхом використовували лазні, де передували воду гарячих і холодних басейнів, гарантуючи тим самим гігієну власного тіла. Потрібно відзначити, що сауни до одинадцятого століття були змішаними, їх відвідували як чоловіки, так і жінки.

Можна з впевненістю сказати, що моє життя у Стародавньому Римі було досить спокійним та щасливим. Я багато працював, а заробляв при цьому стільки, скільки було потрібно для того, щоб жити у гарних умовах и при тому майже ні в чому собі не відмовляти. Я вважаю, що суспільний устрій Стародавнього Риму і сьогодні міг би служити прикладом розбудови державності для більшості країн третього тисячоліття.


Твір на тему чим багатий мій народ.
Твір на тему: “Розповідь від імені жителя Риму”