Твір на тему: “Причини духовного падіння та деградації Доріана Грея. Мої роздуми над романом Оскара Уайльда “Портрет Доріана Грея”

Часто буває дуже цікаво розглянути особливості особистостей улюблених героїв деяких творів. Як правило, головні дійові особи дійсно якісних романів – це люди далеко не однозначні, які мають ряд особливостей і примітних рис, на які необхідно звертати найпильнішу і найретельнішу увагу. Одним з таких дуже цікавих героїв є молодий чоловік на ім’я Доріан Грей, який є головною дійовою особою роману Оскара Уайльда.

Найцікавіше відносного цього головного героя на ім’я Доріан Грей є те, що він пережив справжнє духовне падіння і деградацію.

Він опустився настільки, що повірити в це складно, особливо якщо мова йде про людину з такої гарної родини, та ще й з такою ангельською зовнішністю. Тим не менше, це сталося. Звичайно, слід розібратися в причинах того, що сталося з цим Доріаном Греем, адже його помилку повторити не хоче ніхто. Життєві помилки цього молодого чоловіка мали надзвичайно серйозні наслідки, причому не тільки для нього одного, але і для багатьох тих, хто його оточував – він став причиною бід багатьох людей.

Думається, що головна причина всіх бід Доріана Грея криється в тій філософії, яку він собі взяв. Головна риса цієї філософії – наявність

гедонізму, тобто отримання від життя одних задоволень. Слід розуміти, що справжнє життя просто не може складатися тільки з задоволень. Нормальна життя звичайної людини повинна включати все – неприємності, складності, боротьбу. Все це загартовує людину, наділяє її високими людськими якостями, робить її кращою з духовної точки зору. Якщо чоловік визначить у якості своєї основної життєвої мети отримання задоволення, він просто залишиться бездуховною істотою без життєвих цінностей і орієнтирів. Звичайно, таким своїм ставленням до життя він зіпсує не тільки свою долю, але і долі тих людей, які наївно чекали від нього справедливого, гарного і доброго ставлення. Він їх, звичайно, всього цього бездумно і з легкістю позбавив.

Незважаючи на те, що деякі люди розглядають явище гедонізму виключно в позитивному контексті, я вважаю, що використання гедоністичних принципів у своєму житті призводить виключно до проблем і бід в житті людини. Але бідам цим передує духовне падіння і жахлива деградація. Прекрасний приклад всьому цьому ми побачили в дивовижному від романі Оскара Уайльда під назвою “Портрет Доріана Грея”. Цей роман необхідно прочитати всім, хто схильний до егоїстичності і надмірного бажанням отримувати насолоди.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Не хлібом єдиним жива людина.
Твір на тему: “Причини духовного падіння та деградації Доріана Грея. Мої роздуми над романом Оскара Уайльда “Портрет Доріана Грея”