Твір на тему: “Опис головної героїні оповідання “Каторжна”

Існують в нашому суспільстві і світі досить багато людей з дуже складною долею. Про історію однієї такої людини, дівчини на ім’я Докія, розповів у своєму оповіданні “Каторжна” Борис Грінченко. Життя Докії було просто нестерпним, в цьому житті не було практично нічого хорошого. Її мати померла, тому вона могла жити тільки з мачухою і батьком, який практично не звертав на неї уваги, мачуха ж постійно принижувала її, змушувала робити все по дому тощо.

Але проблеми у Докії були не тільки у власній родині, а й в особистому житті. Як і будь-яка

молода дівчина, вона хотіла кохати і бути коханою. Автор розповідає, як Докія зачерствіла через таке негативне ставлення в сім’ї, але все могло змінитися, ситуація могла стати краще, якби у неї склалися любовні відносини. Так склалося, що вона полюбила Степана. Спочатку вона відштовхнула його через невір’я у його щирість, але потім все ж відповіла взаємністю. Яке ж було її розчарування, коли вона дізналася, що він до неї охолов і вже бігає за іншою дівчиною. Докія була настільки засмучена і ображена на весь світ, що вирішила спалити будинок, в якому знаходилися всі тим, хто над нею коли-небудь насміхався. Вона
почала спалення будинку, але в останній момент згадала, що там знаходиться одна дівчина, яка до неї добре ставилася. Тому дівчина в останній момент передумала здійснювати підпал і почала гасити вогонь власним тілом. Це побачили інші люди, які врятували її від моментальної смерті, але пізніше вона все ж померла від опіків. Після її смерті та похорону ніхто за нею так і не поплакав, крім єдиної дівчини, через яку Докія в останній момент передумала здійснювати підпал.

Найголовніше, що можна сказати про Докії – це те, що вона трагічний герой. Автор описує її як людину, в житті якого нічого доброго не відбувається і відбутися не може. Навіть коли в її житті намітилося щось хороше, стосунки з хлопцем, пізніше стало навіть гірше, адже хлопець жорстоко відвернувся і почав ігнорувати її. Докія зважилася на емоційний і відчайдушний вчинок, але в останній момент проявила наявність совісті і замість вбивства інших смертельно поранила себе саму. Кожна людина повинна задуматися, озирнутися, бути може, біля неї теж є хтось такий же, як і Докія. Багато людей страждають від нерозуміння і злості оточуючих, в їх житті немає нічого хорошого. Рано чи пізно вони теж можуть зважитися на жахливий вчинок. Люди повинні бути добрішими, проявляти ініціативу і підтримувати тих, кому важко. Також не варто дарувати надію на любов, якщо ви не можете її в підсумку дати. Це може добити і принизити будь-яку людину.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Опис головної героїні оповідання “Каторжна”