Твір на тему: Образ Рахметова

Роман Миколи Гавриловича Чернишевського “Що робити?” Був написаний ним у Петропавловській фортеці. Він створювався в епоху підйому революційного руху. Рахметов – один з головних героїв цього роману, який постає перед нами в главі “Особливий людина”. За походженням Рахметов – дворянин, є представником знатної особи, в чиєму роду були бояри, генерал-аншеф, окольничі. Але Привольная і забезпечене життя не втримала Рахметова в маєтку батька. Вже в 16 років він поїхав з провінції і вступив на природничий факультет університету в

Петербурзі.

Відступилися від аристократичного способу життя, він стає демократом за поглядами та образу поведінки. Рахметов – справжній революціонер. Таких людей, як він, не дуже багато. “Я зустрів, – зауважує Чернишевський, – до цих пір тільки вісім зразків цієї породи (у тому числі двох жінок) …”.

Таким “особливою людиною” Рахметов став не відразу. І лише знайомство його з Лопухова і Кірсанова, який познайомив його з вченням соціалістів-утопістів і філософією Фейєрбаха, стало серйозним поштовхом до його перетворенню в “особливу людину”: “Жадібно слухав він Кірсанова в перший вечір,

плакав, переривав його слова вигуками проклять того, що має загинути, благословень того, що має жити.

Після переходу до революційної діяльності Рахметов з вражаючою швидкістю почав розширювати коло своїх занять. І вже у двадцять два роки Рахметов став “людиною дуже чудово грунтовної вченості”. Розуміючи те, що сила вождя революції залежить від близькості до народу, Рахметов створив собі найкращі умови для особистого вивчення життя трудящих. Для цього він пішки виходив всю Росію, був пильщиків, дроворуб, каменярі, разом з бурлаками тягнув баржі по Волзі, а також спав на цвяхах і відмовлявся від гарною їжі, хоча і міг собі це дозволити.

Він їсть тільки яловичину для підтримки фізичної сили. Єдиною його слабкістю є сигари. Рахметов встигає за день зробити надзвичайно багато, так як вміє раціонально розпоряджатися часом, не витрачаючи його ні на читання другорядних книг, ні на проведення другорядних справ.

Також він відмовляється від любові молодий і дуже багатої вдови, практично від усіх життєвих задоволень. “Я повинен придушити в собі любов, – каже він коханій жінці, – любов до вас пов’язувала б мені руки, вони і так не скоро розв’яжуться у мене, – вже зв’язані. Але розв’яжу. Я не повинен любити… такі люди, як я, не мають права зв’язувати чию-небудь долю з своєю “.

Усім цим він поступово готував себе до революційних дій, усвідомлюючи, що йому доведеться переносити муки, позбавлення і навіть тортури. І він заздалегідь загартовує свою волю, привчає себе витримувати фізичні страждання. Рахметов – людина ідеї в самому високому розумінні цього слова Мрія про революцію для цієї людини “особливої породи” була керівництвом до дії і орієнтиром всій його особистого життя.

Але образ життя Рахметова Чернишевський не вважає нормою людського існування. На його думку, такі люди потрібні тільки на перевалах історії як особистості, вбирають в себе загальнонародні потреби і глибоко відчувають загальнонародну біль. І у романі до Рахметова повертається щастя кохання після звершення революції. Це відбувається в голові “Зміна декорацій”, де “пані в жалобі” змінює свій наряд на вінчальну сукню, а поруч з нею опиняється людина років тридцяти,

В образі Рахметова Чернишевський відобразив найбільш характерні риси зароджується в Росії 60-х рр.. XІX ст. типу революціонера з непохитною волею до боротьби, з моральними ідеалами, благородством і нескінченної відданістю простому народові і своїй батьківщині. У даному романі була вперше намальована картина майбутнього соціалістичного суспільства, та велика мета, для досягнення якої мужні Рахметова готують революцію. Образ Рахметова виробляв незабутнє враження на читачів і служив зразком для наслідування. Мрією кожного революціонера було вести такий же спосіб життя, який вів Рахметов.

І на питання “Що робити?” Микола Гаврилович відповідає чином Рахметова Він каже: “От справжній чоловік, який особливо потрібний тепер Росії, беріть з нього приклад і, хто може і в силах, наступні за його шляху, тому що це і є єдиний для вас шлях, який може призвести до бажаної мети.

Рахметов є лицарем без страху і докору, людиною, яка викований зі сталі. Нелегкий шлях, по якому він йде, але він багатий всілякими радощами. І Рахметова до цих пір мають значення, є прикладом поведінки і наслідування, джерелом натхнення. “Мало їх, але ними розцвітає життя всіх; без них вона заглухла б, прокисли б, мало їх, але вони дають усім людям дихати, без них люди задихнулися б. Велика маса чесних і добрих людей, а таких людей мало, а вони в ній… букет у благородній вини; від них її сила і аромат; це колір кращих людей, це двигуни двигунів, це сіль солі землі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: Образ Рахметова