Твір на тему: “Модернізм як літературний напрям”

Кожний літературний напрям цікавий по-своєму і гідний самого ретельного і уважного розгляду. Одним з досить цікавих і гідних є напрям модернізму, саме він і буде розглянутий в даному творі. Даний напрямок у всій культурі зайняв досить тривалий історичний відрізок і розтягнулося з кінця 19-го і до початку 20-го століття. Одним з найбільш яскравих творчих проявів модернізму була література.

Як і кожний інший напрямок в культурі, модернізм намагався розірвати вся існуючі зв’язки з попереднім панівним напрямком культури – з класицизмом.

Новий напрям модернізму прагнув встановити нові ідеї у всіх сферах мистецтва, винятком, звичайно, не була й література. У сфері літератури класицизм був змінений саме модернізмом. Раніше, в класичній літературі, читачам пропонувалося знайомитися з життєписом різних людей і героїв. А ось модернізм, навпаки, розвивав і описував не стільки людей і їх життя, скільки цікаві філософські ідеї та погляди, а також їх різноманітні інтерпретації. Для літературного напряму модернізму характерний так званий потік свідомості, який був примітний тим, що автор проникав глибоко у внутрішній світ героя, а також розглядав його цікаві і важливі деталі. Досить суттєву увагу в літературному напрямку також приділено і питанню війни, а також всього того втраченого покоління жертв війни.

Модернізм активно розвивався на основі творчості таких письменників, як Федір Достоєвський, Волт Вітмен, Шарль Бодлер, Артюр Рембо, а також деякі інші. Варто зазначити, що основою для цього напряму можна називати діяльність таких філософів, як Ніцше, Джеймс і Бергсон. Незайвим буде згадати і те, що істотний вплив на даний напрям мала психологічна, а також аналітична і літературна діяльність Зігмунда Фрейда. Що ж до конкретних письменників, що творили в рамках цього жанру, то їх було дуже багато, проте мені найбільше запам’яталися Анна Ахматова, Томас Манн, Франц Кафка, Френсіс Фітцджеральд.

Особисто я прочитав багато творів цього жанру і можу з упевненістю прийти до думки про те, що мені цей напрямок в цілому дуже цікавий і симпатичний. Модернізм відповідав власному часу, коли в центрі авторської думки перебували філософія, психологія і внутрішній устрій людини. Читати про це дуже цікаво, тому я можу порекомендувати твори модернізму всім тим, хто прагне розумово збагатитися.


Твір на тему чого не можна купити за гроші.
Твір на тему: “Модернізм як літературний напрям”