Твір на тему: “Каменярі нашого часу. За віршем Івана Франка “Каменярі”

Вірш Івана Франка “Каменярі” розповідає про необхідність непосильної праці, з якою стикаються каменярі. Стиль самого твору дещо метафоричний, оскільки в ньому описані тисячі звичайних людей-каменярів, які, як і сам автор, повинні були розбивати скелі, чому не було видно ні кінця, ні краю. Автор ніби намагається показати читачам складність і рутинність людського життя. Деякі люди ціле життя важко працюють. Праця ця не має кінця, всі ці люди усвідомлюють, що кінцем цього може стати лише смерть. Проблемність твори в тому, що страждати таким

чином мають лише деякі люди, які належать до пролетарського класу, саме тому вірш увійшов до відповідної збірки. У всіх інших класів і суспільних категорій завдання простіше і життя легше.

Думається, що, якщо міркувати про сьогоднішній день і проводити аналогії між тим, що було раніше, і тим, що є сьогодні, навряд чи можна побачити так багато відмінностей. Цими умовними каменярами, які змушені цілу нескінченність трудитися без надії на поліпшення, сьогодні теж є багато українців. Так, варто визнати, що соціальні стандарти з часів, про які розповідав Іван Франко, помітно змінилися і стали вище. Але сьогодні, точно так само, як

і раніше, все ще існує велика кількість людей, які трудяться дуже важко. Такими людьми доречно називати робітників із заводів, які розташовані по всій країні, і навіть офісних співробітників, які фізично не трудяться, але все ж теж можуть повною мірою відчути рутинність і безвихідь необхідності трудитися, можливо, на не найбільш цікавій і гідно оплачуваній роботи. Ця проблематика не тільки є актуальною сьогодні, але і буде такою завжди. Проблема в тому, що особливість людської психіки полягає в тому, що людина часто пристосовується до будь-яких умов життя, але в той же час, навіть якщо ці умови поліпшуються, вона все одно в деяких випадках може відчувати безвихідь і серйозну депресію. Таким чином, навіть ті, кого не мав на увазі Іван Франко, описуючи людей у своєму вірші “Каменярі”, все одно схильні до подібних відчуттів і почуттів.

Підводячи підсумки, варто сказати, що вірш Івана Франка “Каменярі” був актуальним не тільки під час його написання, він буде актуальним завжди. Люди важкої праці та й звичайні люди, які мають все для повноцінного життя, можуть час від часу відчувати складність і безвихідь буття, з цим не можна нічого вдіяти. Людині залишається лиш терпіти, сподіватися на краще і залишатися якомога більш людяною.


Чого сьогодні не вистачає українцям твір.
Твір на тему: “Каменярі нашого часу. За віршем Івана Франка “Каменярі”