Твір на тему: “Давньогрецька лірика”

Як і епос, лірика бере початок із фольклорних джерел. Майже всі поетичні форми, розроблювані грецькими ліриками, фольклорного походження. Наприклад, велично звучали на святах гімни – хвалебні або молитовні пісні. Пишномовні оди писали на честь переможців у змаганнях колісниць та атлетів. Рушаючи в похід, греки співали військові пісні – ембратерії.

Отже, грецькі лірики розвивали поетичні форми, що дійшли до нас із прадавніх часів. Проте лірика розквітає за нових історичних умов.

За сивої давнини лірика була невіддільною від музики:

слово, музика і танці становили одне ціле, і тільки потім текст починає існувати окремо. Вважалося, що без музики неможливо передати емоції. Її цінували як могутнє знаряддя впливу на людей.

Сам термін “лірика” утворений від назви музичного інструмента – ліри. Цей термін за елліністичної доби придумали античні філологи, оскільки вірші декламували або співали під акомпанемент ліри.

Декламаційну лірику репрезентують Солон, Тіртей, Архімех, а найуславленішими представниками пісенної лірики є Алкей, Сапфо, Анакреонт.

Усі вони створювали вірші на різні теми. У поетів Тіртея та Солона провідною була патріотична

та громадянська тематика.

Поет Архілох писав переважно сатиричні вірші. Він складав байки, гімни та елегії.

Сапфо славилась своїми піснями – весільними, на розставання та про родинне життя.

Незважаючи на різні погляди та уподобання, усі ці представники давньогрецької лірики та їх твори пройшли суворе випробування часом, а воно, як відомо, – найправдивіше та найдостовірніше.


Творчість кохання в романі михайла булгакова.
Твір на тему: “Давньогрецька лірика”