Твір на тему: “Аналіз поеми “Реквієм” Анни Ахматової”

Поема “Реквієм” є одним з основних досягнень спадкоємиці “Срібної доби” Анни Ахматової, де вона різко піддає критиці диктатуру сталінізму як неприйнятну форму державного варварства. Написати цей твір поетесу спонукали події з сімейного життя. Її двох мужчин, чоловіка та сина, заарештували за підозрою членства в антирадянському гуртку. Згодом синові інкримінували участь в терористичній організації антирадянського спрямування в Ленінградському виші. Таким чином основним джерелом цієї поеми був досвід безсонних днів і ночей,

сповнених страхом за здоров’я та життя найближчих людей. “Реквієм” не має зв’язкого сюжету. Його складові елементи обрамлені по-всякому: частина виділена підзаголовками, частина – просто пронумеровані. Незважаючи на мозаїчну за стилем та образністю будову, ці складові утворюють єдине ціле.

У пролозі описується розколена тюремним муром країна, по різні боки якого знаходяться засуджені та їх рідня. Перший вірш зображає арешт. Вірші з другого по дев’ятий є відображенням внутрішнього життя головної героїні після арешту її сина. Апогеєм є вірш “Розп’яття”. Біль матері, котра пережила страшну

смерть сина, порівняється з муками Богородиці, син якої помирав на хресті. Епілогом Анна Ахматова вертається до загальнонародних мордувань і окреслює тему збереження пам’яті про загиблих, безчесно закатованих. Вона вважає це моральним обов’язком тих, хто залишилися живими.

“Реквієм” Анни Ахматової є піснею-плачем за знівеченими долями тисяч людей. Читачу відкривається картина сталінських репресій, де факти дійсності переростають в образ світу, що подібний до царства плачу та скорботи.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Аналіз поеми “Реквієм” Анни Ахматової”