Трагічна доля Галілея (за драмою Б. Брехта “Життя Галілея”)

Німецький драматург, творець нового “епічного театру”, з життєвою позицією революціонера – прагненням змінити світ. Вершини драматургії Брехта: “Добра людина з Саузана” (1938-40), “Матінка Кураж та її діти” (1939-41), “Життя Галілея” (1938-39). У “Матінці Кураж…” автор звертається до подій Тридцятилітньої війни (XVII століття), намагаючись застерегти сучасників від війни у майбутньому. Брехт апелює до “маленькоїлюдини”, до “натовпу”, він упевнений, що долю людства визначає кожна людина, навіть “маленька”.

Письменник проводить читача через “катарсис” (переживання і очищення), перевагу надає драмам, притчам, створює образи-алегорії.

Бертольд Брехт (1898-1956) своєю світовою славою зобов’язаний театру. Наприкінці 20-х років Брехт сформовує теорію “епічного театру”, який був протилежністю “драматичному”. Головний принцип епічного театру Брехта – “ефект очуження”. Цей принцип передбачає незвичайне зображення звичайного. Проблеми моральної відповідальності людини за все, що відбувається в світі, Брехт гостро поставив у драмі “Життя Галілея”. За жанром – це філософська драма, в якій автор спонукає

глядача переглянути погляди на світ, відчути відповідальність за все, що відбувається н ньому. Дія п’єси відбувається в Італії доби Відродження, а образ Галілея стає символом перевороту не тільки в науці, а й у духовній культурі, в розумінні людиною свого місця на землі й у Всесвіті. сторія життя Галілея – драматична. Інквізиція змушує вченого, щоб він зрікся свого вчення. Є така легенда, що Галілей не змирився і вигукнув: “А все-таки вона обертається!” Брехт відкидає цю легенду і показує Галілея, який зрікся своїх переконань перед і удом інквізиції. Та Галілей уособлює вченого, який визнає тільки одне – свою місію служіння істині. Заради цього він здатен зректися близьких і учнів, терпіти голод і холод.

У останніх епізодах Брехт змальовує Галілея, який продовжує свою працю. Бути героєм і померти легко, набагато важче покласти на себе шлповідальність за увесь світ, продовжувати працювати, навіть не знаючи, чи будуть коли-небудь використані твої відкриття. У п’єсі СТИкаються різні ідеї про долю людини, а сюжет побудований не тільки на розкритті значення творчості людини, а й на усвідомленні героєм свого призначення.

Історія Галілея для Брехта – лише притча для постановки великої соціально-філософської проблеми. При уважному аналізі виявляється, шо драма Брехта не зовсім історична. Не важко впевнитися, що багато міркувань Галілея лежить в основі його досвіду. Вчинки Галілея розкривають його думки, демонструють ясність і точність авторського соціального аналізу. Брехт бере відомий і популярний сюжет або історичний епізод і відбудовує філософську притчу, щоб примусити читача задуматися над важливими життєвими питаннями.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Твір про духовність.
Трагічна доля Галілея (за драмою Б. Брехта “Життя Галілея”)