Теодозія Андріївна – справжній митець

Теодозія Андріївна – справжній митець. Господь заклав їй у душу дві необхідні для цієї професії риси: талант умільця і внутрішню красу. Чого б вартували її витвори, якби не були дбайливо виплекані теплом великої любові. Рукою майстрині керували тонке чуття краси, прагнення завдяки втіленню її у виріб принести радість людям, передати у ньому дух рідного краю, його традиції.

Любов до Всевишнього і до України стала для її ворогів-безбожників найбільшим гріхом, вартим хіба що довічних переслідувань. Тож проліг хресний шлях Теодозії подалі

від рідного краю, на сумнозвісну для кожного в’язня сумління Колиму. І тільки улюблене заняття писанкарки з’єднало її з Україною, дало можливість відчути себе її духовною часткою.

Життєвий подвиг Теодозії Плитки вчить нас ніколи не зраджувати ні власному “я”, ні національному ідеалу. Та ще важливіше остаточно покласти край тим силам, які зіпсували долю, притлумили творчий талант майстрині. Суд історії мусить най-суворіше покарати творців зла, які розминулися з правдою і красою. Під кінець третього тисячоліття страхітливу машину більшовицьких репресій було нарешті зупинено і знищено. Незалежна Україна

проголосила принципи свободи і демократії. Та ще не відійшли цілковито в минуле настрої ностальгії за тим “щасливим” часом, коли продавалися душі за “шмат гнилої ковбаси”. Бо були і є глухими ті душі до Господньої молитви. Звернутися до церкви – то не лише наш священний обов’язок, то й головний порятунок від жорстокості та свавілля, заздрості і підлості. А ще берімося разом зводити наш спільний дім, ймення якому – Україна, не сварімося через минуще і даймо гідну відсіч чужоземним зайдам. Навчімося поважати себе і свою Батьківщину.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Теодозія Андріївна – справжній митець