Старий і море характеристика образа Сантьяго

Сантьяго, старий – головний герой повести, написаної Хемингуеем наприкінці життєвого шляху й ставшей найважливішим ідейним і художнім підсумком його творчості, свого роду духівницею майстри. Дія розгортається в рибальському селищі під Гаваною на Кубі, у місцях, де в 1939-1960 гг. подовгу жив письменник, і відзначено майже документальною точністю географічних і побутових прикмет. Зовні майже бессобитийная, повість у той же час чітко символична, убираючи в пружний плин сюжету безліч тим і мотивів, що здавна хвилювали автора.

Рибалка С. , подібно

персонажам інших добутків Хемингуея, людина завзятої фізичної праці, що добуває їжу в щоденній боротьбі зі стихіями. Незаможний і самотній на старості років і всупереч всьому що продовжує марити про побачені в далекій юності берегах Африки, де на сліпучому піску безтурботно граються однорічні левенята, він знаходить відраду, лише спілкуючись із сусідським хлопчиком Маноло, до пори вихідної в море на його човні. Їх ріднить те, що в душі обоє – уперті романтики, беззавітно закохані в море і його чудеса, що схиляються перед величчю людського подвигу; їхній загальний кумир – знаменитий бейсболіст Ди Маджио.

Примирений

нелегким досвідом з неминучістю життєвих випробувань, сливущий у селищі “невдачливим” (вісімдесят чотири дні підряд виходячи в море, він незмінно вертався без улову), С. проте не втрачає мужності: він упевнений, що його головна битва ще спереду. У цій переконаності С. – чимало від стійкої натури самого Хемингуея, невтомного рибалки, мисливця й спортсмена й у той же час гранично вимогливого до себе літератора, десятиліттями, що виношував у собі задум “великого американського роману”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Старий і море характеристика образа Сантьяго