Символіка вірша І. Франка “Каменярі”

І. Пам’ятник Івану Франку на Личаківському кладовищі у Львові (могутній каменяр

Розбиває молотом скелю; Франко-Каменяр: завзятий у боротьбі за прогрес, прокладав дорогу за визволення, дорогу у новий світ, висвітлив у творчості безліч проблем життя).

ІІ. Вірш “Каменярі” (1878) – гімн будівникам нового суспільства.

1. Образ каменярів, “в одну громаду скутих” (вони озброєні важкими залізними молотами, готові “кров’ю власною і власними кістками” прорубати шлях до нового життя крізь скелю задушливого світу; всіх трударів-каменярів

давить “один страшний якийсь тягар”; але усією громадою можна його здолати; фізичні страждання не зупинять нікого; вони не чекають співчуття і слави, а роблять цю працю заради нащадків, заради щастя всіх).

2. Художнє значення образу каменярів (щоб прийшло сподіване щастя, треба багато працювати, не шкодуючи себе; треба мати велику віру в те, “що своїми руками роздробимо граніт” і прокладемо шлях до щастя; тільки спільною працею можна досягти мети; світло нового життя переможе неправду і неволю).

ІІІ. Здійснення мрії Франка у наш час.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір на тему чому кохання вічна таїна.
Символіка вірша І. Франка “Каменярі”