Що забезпечить нам державна незалежність?

Державна незалежність нічого нам не забезпечить. Вона лишень може дати можливість побудови національної республіки. Це, у свою чергу, може надати українцеві статусу повноцінного громадянина своєї розвинутої країни.

У такому випадку, державна незалежність має в собі ряд безцінних переваг. Перш за все, вона несе особистісні права – соціальні й політичні. Вони надають можливості переміщення по всій землі, доступу до світового інформаційного простору, спілкування з людьми по всьому світу.

У фінансовому плані це надає ініціативним

людям більший потенціал самореалізації, отримання універсальної освіти, ширин можливості працевлаштування, перспективи кар’єрного росту.

Нарешті, незалежність дає змогу створення сучасної національної ідентичності й постійного її оновлення, себто підтримує непідробний патріотизм, який дозволяв би людям любити свою країну, своє життя, залишаючись самими собою.

У цьому неоціненну послугу нам може надати досвід 1920-х років. Так настрої національно свідомої інтелігенції того часу передає діаспорний учений Григорій Костюк: «Ми були проти етнографізму, як психологічної категорії українсько-культурного й національно-політичного

думання. Ніхто з нас тоді ніколи не носив вишитих сорочок.

Наші товаришки-студентки ніколи не прикрашували дівочу вроду вишивками і плахтами. Модерну індустріальну Україну ми вбачали й любили в чисто україномовній масі студентів політехніки, медиків, математиків, фізиків, металургів, що виходять в життя, заповнюють керівні господарчі та індустріальні центри й установи.

Ми мріяли про нашу українську авіацію. Ми були горді нашою київською оперою… Ми захоплювалися Довженком, бо він геніально започаткував добу українського кінофільмового мистецтва і надав йому глибоконаціонального характеру. Ми ідеалізували (театр) "Березіль".

То ж працюймо й завтра чекаймо на успіх.


Гостинність сучасного. Покоління.
Що забезпечить нам державна незалежність?