Що я знаю про походження назви рідного міста

Кожне місто має свої особливості, історію, культуру, назву. Є такі міста, що змінили своє ім’я. Звідки ж пішла назва нашого міста – Харків?
Здається, що про заснування Харкова ми знаємо багато. Дійсно, проблема походження такого великого центру, як Харків, не могла залишитися поза увагою дослідників.
Найбільш поширеною є версія, що Харків заснував козак Харитон (Харко), який завів собі хутор у цій місцевості.
За версією Григорія Квітки-Основ’яненко, наше місто було засноване його пращуром Андрієм Квіткою. Андрій утік з Києва із

молодою донькою воєводи. І стали жити вони в маєтку під назвою Основа. Квітка був настільки вражений красою краєвиду, що вирішив заснувати тут місто.
Більш цікавою є версія професора Христова, згідно якої Харків у свій час був столицею половців – Шаруканню, пізніше завойованою руськими князями, Але половці були степовим народом, а Харківську область в ті часи вкривали густі ліси.
Згідно з іншою версією, Харків так назвали через те, що в ті часи було дуже багато в нас хорьків (тхорів).
Та є ще інша, найцікавіша думка, що назва походить від назви річки, яка протікає й понині через місто. Вона так і називається – Харків. Подейкують, що Харко втопився в цій річці. Отже цікаво: звідки ж пішла назва нашого міста?! Як ви вважаєте?


Не все те золото що блищить твір.
Що я знаю про походження назви рідного міста