Самоусвідомлення та самопізнання людини

Самопізнання починається з правильного ставлення до самого себе. Адекватна самооцінка залежить від виховання та самоусвідомлення. Правильне виховання мас закласти В дитині принцип самооцінки, при якому виходять із власних недоліків і досягнень, а не порівнюють себе з іншими людьми, оскільки в останньому випадку людина ніколи не зможе виробити об’єктивних критеріїв виміру своїх якостей.

Якщо знайдеться хтось кращий, сильніший або красивіший, – цей момент буде джерелом заздрощів і сліпого наслідування, якщо ж кращих не знайдеться,

– Це буде приводом для гордості й самозамилування. Натомість кожна людина самодостатня й самоцінна незалежно від її особистих якостей, здібностей і досягнень.

Самоусвідомлення включає знання свого походження, статусу й цілі в житті. Фактично, у походження людини може бути два варіанти: продукт сліпої еволюції чи творіння Боже. Зрозуміло, що сприймати себе проміжним результатом мільйонів перетворень бездушної матерії – щось протилежне усвідомленню себе сином Божим.

Унікальним і неповторним у всьому всесвіті, призначеним до вічного пізнання Бога й його творива, застосування дарованих ним здібностей до творчої

праці на благо інших. Себто в цьому, другому, варіанті правильне сприйняття себе включає й правильний статус і ціль у житті. Це й с найкращий спосіб пізнання неповторності своєї індивідуальності.

Але, якщо я унікальний, то кожен унікальний у такій же мірі. Правильна самооцінка включає усвідомлення свого походження, статусу й цілі в житті; вона ж указує нам норми ставлення до інших. Зрозуміло, що стосунки з неповторними індивідуальностями будуть базуватися на повазі, толерантності, вимогливості до самого себе, допомозі, служінні іншим людям.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Грегор замза людина чи комаха твір роздум.
Самоусвідомлення та самопізнання людини