Роздум за творами Дж. К. Ролінг про Гаррі Поттера

Пригоди Гаррі Поттера тривають. Ось уже третій рік разом з Роном та Герміоною, своїми найкращими друзями, він навчається у Хогвордській школі чарівників. На Гаррі насувається страшенна небезпека; усі про це знають, але ніхто не в змозі йому допомогти. Якщо вам цікаво дізнатись про ці захоплюючі пригоди, читайте про них у книжці “Гаррі Поттер і в’язень Азкабану”..Подивіться, який чудовий дизайн книжок, які яскраві суперобкладинки. Малюнки до україномовного видання здійснили Владислав Єрко та Віктор Бариба. Це видання визнано одним з

найкращих у світі. Постарались і наші художники. Подивіться, які яскраві кольори, які виразні малюнки. Це робота книговидавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” Івана Малковича. Подбало воно, щоб книжка друкувалась на екологічно чистому шведському папері, що має м’який кремовий відтінок, який знижує контрастність сприйняття шрифту і спеціально призначений для друку дитячих видань. Тож читати ці книжки приємно і захоплююче.

Ми можемо пишатися нашим українським перекладом, адже він був першим після появи англійського оригіналу. І ось у мене в руках нова книжка, в якій Гаррі уже подорослішав разом із своїми сотнями мільйонів

читачів. У цій книжці він уперше закохується. А тим часом темні сили на чолі з Лордом Волдермортом отримують могутню перемогу. Про це ви можете прочитати у книжці “Гаррі Поттер і напівкровний принц”.

Джоан народилася в сім’ї містера і місіс Ролінг у 1965 р. в маленькому містечку Чепстоу. Пошуки батьками пристойної роботи закінчились невдачею, і майбутня письменниця таки мала носити ці потворні безплатні окуляри. Ще пам’ятає, що більш за все на світі любила читати і творити. Вже у 5 років придумала оповідання про кролика, у якого боліли гланди, і як його лікувала бджола.

Доросле життя теж не грало райдужними кольорами. Після закінчення школи у Джоан була одна дорога – на філологічний факультет провінційного університету. Потім вона стала працювати в “Міжнародній амністії”, звідки була звільнена, пізніше працювала вчителькою в одній із шкіл Португалії. Діти були неслухняні, робота нервова. В особистому житті – повне невезіння: чоловік – журналіст (виходець з латиноамериканського континенту) – вважав, що жінка до шлюбу – богиня, а після шлюбу – німа рабиня чоловіка. Він не захотів терпіти незалежність Джоан і залишив її. А дирекція школи не продовжила контракт з нею, бо не хотіла брати на себе проблеми матері-одиначки. Джоан повернулась на Британські Острови, де сестра допомогла їй одержати допомогу по безробіттю.

Ідея книжки про дитину, яка може втекти з повного обмежень світу дорослих туди, де багато що йому підвладне, видалась мені дуже привабливою”, – говорить сама письменниця. І от у 1997 р. одне з дитячих видавництв таки видало книжку. Так в історії світової літератури почався новий період – час Гаррі Поттера. Розповідь про фокуси хлопчика з таємничим знаком на лобі так сподобалася юним читачам, що з полиць книжкових магазинів книжка зникла, як за помахом чарівної палички..

Книжка про “Школу Чарів і Чаклування”, “чорних” і “білих” магів, гидких чудовиськ, рятувальні амулети і літаючі мітли одержала в Британії відразу дві престижні нагороди: “Краща дитяча книжка року” і “Золота медаль” за кращу книжку для дітей 9-11 років.

Одне з американських видань, відчуваючи комерційний успіх, запропонувало Джоан Ролінг 105 тис. доларів за право друкувати книгу в США. І Джоан, отримавши чек, засіла за нову книжку. Вона навіть не підозрювала, що вже перестала бути дитячою письменницею, бо її книжками залюбки зачитувались і дорослі.

І сталося диво: тільки в 2001 році у Великобританії книжок про Гаррі Поттера було видано на 750 млн. доларів. У 2003 році світовий тираж чотирьох книг про Гаррі Поттера становив 195 млн. екземплярів. Вона стала автором книжки, що найбільше видається, обігнавши знамениту Агату Крісті і Мао Цзедуна. їй належить абсолютний рекорд “швидкості” продажу книг: у перший день виходу 4-ї книжки – “Гаррі Поттер і кубок вогню” – тільки у Великобританії продали 350 тис. екземплярів. Кінобізнес також в захопленні від книжок: прибутки від двох фільмів про найвідомішого очкарика планети вже перебільшили мільярд.

. Я вважаю, що читачі з таким захопленням, сприйняли книжки про Гаррі тому, що вони наповнені сучасною вигадкою, одне слово – фентезі. Діти і дорослі люблять ці книжки за їх доброту. Сирота за свої страждання одержав нагороду – навчання в школі чаклунів. Ну хто б не помріяв про таке? А скільки прикладів справжньої дружби, взаємовиручки, готовності прийти на допомогу в скрутну хвилину, заради друзів пожертвувати собою – ось чого нам так бракує житті. А в цих книжках щирі почуття, хороші відносини, а маленьким читачам письменниця вміло написала про чари і чарівників так, що їм не страшно, а цікаво.


Характер людини творить її долю.
Роздум за творами Дж. К. Ролінг про Гаррі Поттера