Радість і муки творчості (твір-роздум)

Перший варіант
Творчий успіх – це, безсумнівно, велика радість. Але щоб його досягти (і взагалі чого-небудь досягти в житті), доводиться зазнати стільки страждань – фізичних і душевних! Будь то музика, живопис або інший вид мистецтва. Наприклад, щоб досягти творчого успіху в музиці, треба досконало володіти інструментом. Щоб володіти інструментом – скільки треба працювати! Це великі муки.
І можна посперечатися: чи щаслива щира творча людина? Адже по-справжньому віддатися мистецтву – це означає принести себе в жертву. Багато поетів

писали про те, що творча людина повинна відректися від усього світу, від усього, що заважає її мистецтву.
Але я все-таки вважаю, що творча людина – щаслива. Адже хвилини натхнення – це велика радість, більша, ніж те, що ти втрачаєш, відрікаючись від усього, забуваючи все на світі.
І потім – творчий успіх. Я вважаю, заради нього варто помучитися. Кожний музикант, поет, письменник, художник мріє про визнання свого мистецтва. Виходить, творчий успіх – це здійсненна мрія.

Другий варіант
Творчість може бути різною – це і живопис, і музика, і архітектура, і наука. Але в будь-якій творчості є свої “радощі і

муки”.
Муки творчості в музиці – це розбір, знайомство з новими творами, щоденні заняття і вправи, іноді просто фізична втома. Нарешті програма готова, і музиканти беруть участь у концерті. Оплески і вітання – от нагорода за довгу працю, щире задоволення й радість. Такі ж почуття відчувають художник, композитор, скульптор, танцюрист, коли публіка визнає їхні здобутки й майстерність.
У науці муки і непевність приносять часом багатогодинні обчислення, міркування, коли відповідь, правильна думка крутяться в голові, але в останню мить зникають. Зате коли ниточка чіпляється і клубок розмотується – то це непідробна радість для самого вченого, а потім і світове визнання.
У різних видах мистецтва і науки свої труднощі, але завжди є одна загальна риса – радість перемоги!


Твір на тему пізнати себе.
Радість і муки творчості (твір-роздум)