Про свої враження від спостережень за життям тварин

Людина у світі не одна, навколо неї – безліч живих створінь, братів наших менших. У кожній, навіть не дуже привабливій тварині, пташці можна побачити і гармонію, і силу, і красу. Придивімося ближче до мурашника чи вулика. Клопітливі комашки впевнено і наполегливо працюють, виконуючи свій, призначений природою, обов’язок. їхні житлові споруди, з точки зору фахівців, – “інженерне чудо”.

Ми вражаємося, спостерігаючи самі, чуючи різні розповіді про вірність і відданість собак, кішок та інших домашніх тварин, їхній розум, навіть уміння

співчувати, підтримувати й лікувати людей. Спостереження за тваринами, спілкування з ними дає людині дуже багато. По-перше, виховує доброту, милосердя, вселяє оптимізм і просто задовольняє естетичні потреби. На жаль, дуже часто людська цікавість і бажання завжди мати близько об’єкт спостереження та розваги, обертається для звірів тяжкою неволею, страхітливими умовами утримання, як це буває у зоопарках, особливо мандрівних.

Отже, спілкуючись з живою природою, одержуючи від неї насолоду, люди’повинні дбати про те, щоб не зашкодити їй, не зруйнувати рівноваги й гармонії в ній. Адже наступні покоління теж мають право бачити й захоплюватися красою навколишнього світу, різними звірами та птахами.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Про свої враження від спостережень за життям тварин