Написання твору – процес особистий. Iноди здається, що все відбувається без свідомої участі автора. Ні, звичайно, багаж знань, життєвий досвід та володіння правилами граматики та пунктуації роблять свій вагомий вклад в загальний вигляд твору. Але ж головне таєнство – саме творіння, відбувається наче підсвідомо. Чиясь владна рука примушує вас схопити ручку або увімкнути комп’ютер, а тихий голос наполегливо вишіптує слова, іноді так швидко, що ледве встигаєш писати.
Такі моменти дехто називає натхненням. Кожен талановитий письменник чутливо чекає, готується, виконує забобонні ритуали, які залучать цього примхливого гостя. Що вже казати про звичайних пересічних громадян, яких різні життєві обставини примушують творити. А якщо ці обставини виглядають як суворий викладач з української мови та літератури, що виписує на дошці тему твору, то врятувати таких громадян може тільки впевненнисть у своих силах. Впевненність – це взагалі рушійна сила всіх великих справ. Що вже казати про написання твору.
Настала черга задати головне питання нашої розмови: “Де шукати и як втримати відчуття впевненості в тому, що така кропітка справа, як написання твору, тобі під силу?” Відповідь така: «Ви звернулися за адресою. Саме наш сайт допоможе позбутися від страху написання творів та здобути переконання у силі свого слова». Як?
По-перше, тут ви ознайомитесь з загальними правилами написання твору, отримаєте цінні поради та практичні рекомендаціі, як писати роботи на задану або вільну тему. Погодьтеся, знаючи алгоритм виконання, відчутно легше просуватись навіть у незнайомій справі.
По-друге, велика кількість вже написанних гарних творів – добрий стимул написати не гірше, ба навіть краще, відчути силу чужих думок, спробувати вхопити натхнення, що відвідало іншого творителя. Можна проаналізувати конкретні теми і різноманітні засоби їх розкриття. Хто знае, а раптом чужий приклад спонукае вас до творчості поза обовязковою програмою і незабаром ваші твори займуть почесне місце серед представленої колекції нашого сайту. А там недалеко і до Пулітцерівської премії. Але ж починати все одно з правил, то ж не будем зволікати.
Спочатку визначимося з термінами. Твір – це один з багатьох видів вправ для розвитку мовлення школярів. Написання творів тренує здатність самостійно викладати свої спостереження, думки, міркування в тій формі і порядку, який вимагає тема твору. З кожним наступним твором ваші вміння будуть відточуватись, мова і мислення матимуть розвиток, відстоювання своєї точки зору стане легкою справою. Тому оволодіння навичками написання твору додасть не тільки гарних оцінок у щоденник, а й разом з розширенням світогляду подарує таку жадану впевненість у своїх силах.
Приступаючи до написання твору, треба чітко пам’ятати обрану тему. Ця вимога може виявитися нездійсненною, якщо ви не читали книжку або не володіїте необхідними знаннями. Тобто починати треба з підготовки: читання літературного твору або зібрання інформації по темі. Добре має простежуватися логічно впорядкований зміст вашої роботи. Для цього обов’язково треба зберігати композицію: вступна частина, далі основна думка, завершує твір висновок. Намагайтесь витримувати всю роботу в одному стилі, який має резонувати з стилем літературного твору.
Дотримання цих нескладних правил допоможе оволодіти прийомами написання творів та поступово перетворить виконання цієї роботи в задоволення. Величезна бібліотека готових творів, написаних фахівцями педагогічних університетів, стане для вас прикладом та джерелом наснаги.