Перемога добра в казці «Пані Метелиця»

Серед німецьких народних казок, зібраних і оброблених братами Грімм, є чудова казка «Пані Метелиця». У своєму «великому» горі (починок упав у криницю) головна героїня сподівалася знайти підтримку в мачухи, але була розчарована.

Замість того, щоб пожаліти дівчинку, мачуха її вилаяла й примусила дістати починок з криниці. Дівчинка не могла не послухатися злої жінки і скочила в криницю.

Але відбулося фантастичне перетворення: героїня опинилася на чудових луках серед тисячі чудових квітів. За законами композиції казки тричі відбувається зустріч дівчини з казковими образами: з хлібом у печі, яблунею та власне паною Метелицею. У всіх ситуаціях героїня виявляла витримку, старанність, доброту. За це й одержала заслужену нагороду. А мачухину дочку дуже швидко спіткала невдача через її нечемність, лінощі, гордощі. Мудра пані Метелиця покарала мачуху та її дочку.

Отже, добро перемогло зло. Добро завжди там, де панують працелюбність, людяність. У цьому призначення казок: захищати слабких від жорстокості та несправедливості.


Твір чого не можна купити за гроші.
Перемога добра в казці «Пані Метелиця»