Переказ романа “Ніч у тужливаму жовтні”

Останній роман Роджера Желязны, що вийшов в 1993 році, незадовго до смерті автора, викликав багато критичних відгуків. Відношення до роману “Ніч у тужливаму жовтні” було найрізноманітнішим: від захвату до повного неприйняття. Дія роману відбувається протягом жовтня й закінчується в День Всіх святих. Оповідання ведеться від імені сторожоваго пса Нюху, що допомагає сваєму хазяїнові, так званому “Закриваючий”, у боротьбі з “Відкриваючими”. “Відкриваючі” намагаються повернути на землю Старих Богів, а “Закриваючі”, навпроти,

намагаються закрити дорогу.

Під час підготовки до вирішальної сутички в Хеллоуин Джек, хазяїн Нюху, закохується в одну з “Відкриваючих”, а вана – у нього. Обоє вани до кінця залишаються вірні сваєї мети – відкрити або закрити шлях Старим Богам, але той, хто програє в сутичці, повинен загинути. “Закриваючі” виграють бій. Дорога Старим Богам закрита, але для Джека перемога дістається занадто дорогою ціною. У романі були використані герої О. Конан Доїла, М. Шеллі, Г. Ф. Лавкрафта, Б. Стокера й багатьох інших відомих письменників, що викликало безліч обвинувачень у плагіаті на адресу Желязны. Однак, по-моєму,

герої роману Желязны зовсім не ті, що були в добутках перерахованих вище письменників. Желязны взяв лише імена й стереотипи, які вписувалися в тканину його роману, і вималював характери героїв по-сваєму.

Глибина психологічних образів і захоплюючий сюжет співіснують тут без усякого збитку друг для другО. “Ніч у тужливаму жовтні”, по-моєму, стала втіленням усього тварчості Роджера Желязны. Тут порушені практично всі проблеми, що цікавили Желязны: любов, борг, честь, дружба, Бог, розпач, вибір, – майже всі аспекти життя. Герої в Желязны виписані дивно жвава, вани спростовують думку про те, що в жанрі фантастики всі герої плоські й нереальні. З героями цього роману немов спілкуєшся живцем. Невелика частка гумору й елементів фентези, фантастичної казки, роблять роман особлива захоплюючим; від нього неможлива відірватися, не дочитавши до кінця.

Звичайно, проблема протиборства любові й боргу не нова, однак Желязны нагадує нам про те, що й у сучасному світі, де майже загублене поняття “честь”, потрібно намагатися виконувати свій борг, причому робить це в ненав’язливій, легкій формі. Багато з людей не вважають фантастику літературою, однак, якщо хто-небудь із них захоче переглянути сваю точку зору, їм можна порадити почитати Роджера Желязны, а особлива “Ніч у тужливаму жовтні”.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір на тему чи підкорив місто степан радченко.
Переказ романа “Ніч у тужливаму жовтні”