Особливість сюжету у романі Вальтера Скотта “Айвенго”

Від музейних експонатів – лицарської зброї та предметів побуту – віє темницями, легендарними історіями про лицарську доблесть і честь і про вічну ікібов. Вальтер Скотт був не лише письменником, а й видатним краєзнавцем, довідником історії і культури Шотландії та Англії, що відбилося в його історичних романах. До написання романів письменник опублікував декілька збірок шродних балад і декілька поем, присвячених рідному краю – Шотландії. Але поетичні твори не давали можливість висловити особисте ставлення письменника до історичних

подій, і він звернувся до форми прозаїчних творів.

Одним з відомих романів Вальтера Скотта є роман “Айвенго”, події якого “збуваються у XІІ столітті. Письменник по-своєму зображує легендарний лини рський час. Історичні події цього часу були достатньо складними. В першу чергу, велика увага у романі приділяється національним конфліктам між норманами І пнглосаксами. На другому плані – конфлікт соціального плану, коли люди нукають порятунку, як Робін Гуд, у лісах. У той час відбувалася боротьба за владу і серед самих норманів: поки легендарний король Ричард Левове Серце кіребував у полоні, владу захопив принц Джон.

Складні та заплутані історичні події залишаються фоном твору, а в центрі іожету опиняється кохання. Доблесний лицар Айвенго, якого зрікся батько за службу сина королю, закохується у вихованку батька, леді Ровенну. В Айвенго є суперник лицар з оточення принца Джона – Бріан де Буагилбер. Програвши поєдинок, Бріан де Буагильбер організовує викрадення Седріка Саксонського, Леді Ротний та їх супутників, серед яких був важко поранений Айвенго і безнадійно нікохана в Айвенго єврейка Ребека. Слуги Седріка Саксонського і сам переодяганий король, що таємно повернувся до Англії, об’єднуються з Робін Гудом, щоб звільнити заручників. їм це вдається, але храмовник Бріан де Буагильбер встигає викрасти Ребеку, в яку закохується. Айвенго, який ще не набрався сил, викликає Бріана де Буагильбера на новий поєдинок, виграти який практично не має шансів. Але здійснюється Божий суд і Бріан де Буагильбер не витримує і вмирає сам. Тим часом Седрік Саксонський, бачачи мужність свого сина і прояв кращих людських якостей короля Річарда, погоджується на шлюб Айвенго та леді Ровенни. Зіставлення героїв роману не тільки зовнішнє – це одвічне протистояння між доблестю і підлістю. Сміливий Айвенго у романі протиставляється Бріа-ну де Буагильберу, справедливий Ричард Левове Серце – принцові Джону, а відважний Робін Гуд – жорстокому пригноблювачу Фрону де Бефу. Саме тому зіставлення стає більш цікавим і об’єднує в боротьбі тих, хто протистоїть злу і насильству, навіть таких різних осіб як Робін Гуд і Ричард Левове Серце.

Вальтер Скотт не ідеалізує стосунки навіть між кращими героями роману. Наприклад, історія з Ребекою не знаходить щасливої розв’язки: хоча героїня наділена автором найкращими якостями, але прірва, що розділяє її з Айвенго й іншими лицарями, залишається непереборною і це додає роману більшої достовірності та життєвості. Так зображує Вальтер Скотт славні часи, повні таємниць і пригод, які й до сьогодні не залишають читачів байдужими.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Казка мужний барри.
Особливість сюжету у романі Вальтера Скотта “Айвенго”