Короткий зміст роману Здається внайми Голсуорсі Д

Дія відбувається в 1920 р. Джолиону вже сімдесят два роки, його третій шлюб триває двадцять років. Сомсу шістдесят п’ять років, Аннет – сорок. Сомі душі не сподівається в дочці, Флер цілком заповнила його серце. Із дружиною вони абсолютно чужі люди, його навіть не хвилює, що навколо Аннет увивається багатій бельгієць Проспер Профон. Про родичів тепер він мало що знає.

Тітки вмерли, немає більше форсайтской біржі, зі старшого покоління залишився тільки Тимоти, що через маніакальний острах інфекції довгі десятиліття був майже невидимим

для інших Форсайтов, йому сто один рік, і він упав у старече слабоумство. Вел повернувся, продавши ферму в Південній Африці, і купив маєток у Сессексе. Сомі закрився запеклим колекціонером, у розумінні картин він уже не обмежується знанням їхньої ринкової ціни.

Якось у виставочному салоні, власницею якого виявляється Джун, він зустрічає Ирен із сином. До його великого невдоволення, Флер і Джон знайомляться Сомі змушений потім пояснити дочки, що вони із цією ріднею перебувають у давній ворожнечі. Флер і Джон випадково виявляються разом у гостях у Вела й Холли. Серед ідилії сільської природи зав’язується ихроман. Хазяї всіляко

уникають розмов про причини ворожнечі, таке було наставляння Джолиона.

Сомі стривожений захопленням дочки. Він віддає явну перевагу іншому її шанувальникові – Майклу Монту, майбутньому власникові титулу й земельних володінь, що наполегливо домагається її прихильності. Він постійно вселяє Флер, що не хоче мати нічого загального з тією галуззю сім’ї Форсайтов.

Ирен також стурбована, прагнучи розлучити закоханих, вона відвозить сина на парі місяців в Іспанію. Джун, що опікує оставшегося в самітності Джолиона, дорікає батька в малодушності, потрібно було розповісти Джонові всі як є. Якщо молоді люди дійсно люблять один одного, навіщо ж робити їх нещасними в ім’я минулого. Флер знаходить у батька фотографію молодої жінки, у якій довідається Ирен, і мучається здогадами, що за всім цим криється Мсьє Профон охоче розкриває їй сімейну таємницю.

Сомі вмовляє Флер відступитися, нічого однаково не вийде. Як жахливо, що Флер успадкувала сильну пристрасть до сина Ирен. Джолиону з кожним днем усе гірше. Передчуваючи, що серйозної розмови із сином може не відбутися, він пише Джонові лист, де повідомляє всю правду про минуле й вимагає розстатися Сфлер.

Якщо він не покінчить із цією любов’ю, то зробить свою матір нещасної до кінця її днів. Жорстоке, темне минуле обрушується на Джона, але порозумітися з батьком він не встигає, Джолион умирає. Довідавшись про його кончину, Сома розцінює її як відплата: двадцять років його ворог насолоджувалася віднятими в нього дружиною й будинком. Флер проявляє завзятість Їй все-таки вдається вмовити батька відправитися з візитом до Ирен. Знову Сомі в Робін-Хилле.

От і будинок, вибудуваний для нього й Ирен, будинок, будівельник якого зруйнував його сімейне вогнище. Якась іронія долі в тім, що Флер може ввійти в нього господаркою. Ирен перекладає рішення на Джона. Той же рішуче повідомляє, що між ним і Флер усе кінчено, він повинен виконати передсмертну волю свого батька.

Флер дає нарешті згода вийти заміж за Майкла Монта, однак, не подаючи виду, глибоко переживає случившееся. Святкується пишне весілля, молоді відправляються у весільну подорож. Умирає Тимоти. На достопам’ятному форсайтском будинку з’являється табличка “Здається внайми”. З аукціону розпродаються речі, на які небагато мисливців, оскільки вони не відповідають сучасному смаку, але з ними в Сомса зв’язано стільки спогадів, він з гіркотою думає про те, що зникає останній затишок старого миру.

Сомі заходить у галерею, де виставлені акварелі Джолиона Форсайта. Тут востаннє він бачить Ирен – Джон купив землю в Британській Колумбії, і вона їде ксину. Будинок у Робін-Хилле продається


Твір на тему істинні та фальшиві цінності.
Короткий зміст роману Здається внайми Голсуорсі Д