Короткий зміст роману Власник Голсуорсі Д

Дія відбувається в Лондоні в 1886-1887 гг. У будинку старого Джолиона сімейне торжество, прийом до честі заручин мисс Джун Форсайт із містером Филипом Босини. Гостей збирається безліч, сім’я досить численна. Усередині форсайтского клану, як і в суспільстві, дарує закон конкуренції, шестеро братів – Джолион, Джемс, Суизин, Николас, Роджер і Тимоти – суперничають, хто з них богаче. Їхній батько “гордий Доссет”, з фермерів, прибув у Лондон на початку століття, працював муляром, підрядником, будує будинку У нього було десять дітей, і все дотепер

живо, що випливає покоління нараховує вже 21 молодого Форсайта. Сім’я належить тепер до верхівки англійської буржуазії, серед її членів – фінансисти, юристи, рантье, члени акціонерних товариств.

Всіх їх відрізняє власницька самовпевненість, розмови в їхньому середовищі вічно вертяться навколо курсу акцій, дивідендів, вартості будинків і речей. Ті, що зібралися виглядають парадно й блискуче, респектабельно, але відчувається деяка напруга, викликане інстинктивним почуттям безпосередньої близькості чогось незвичайного й ненадійного Об’єктом недовіри є людина, заради знайомства з яким вони зібралися тут. Босини

– архітектор, у нього немає ніякого стану, він артистично недбалий в одязі й трохи ексцентричний. Джордж – син Роджера – називає його піратом, і це прізвисько закріплюється серед рідні.

Старий Джолион з несхваленням ставиться до вибору внучки, у якій душі не сподівається, сьорбне вона горя із цим безрозсудним, непрактичним молодиком, але Джун – крихта з характером і дуже вперта. Старий Джолион намагається налагодити стосунки із сином, батьком Джун, з яким не бачився чотирнадцять років. Тоді молодий Джолион в ім’я “недозволеної” по форсайтским нормах любові пішов від сім’ї, живе він скромно, працює страховим агентом, пише акварелі.

Батько, підбудувавши як би випадкову зустріч у клубі, запрошує сина до себе, потім наносить візит до нього в будинок, де його серцем заволодівають онуки – малята Джолли й Холли. У сина Джемса Сомса неблагополучно в сім’ї, хоча він усіляко це приховує. Форсайти сприймають його дружину як щось незвичайне й далеке для їхнього кола. Золотоволоса, темноглазая Ирен схожа на язичеську богиню, вона виконана чарівності, відрізняється вишуканістю смаку й манер.

Після смерті батька – професора ерона – молода дівчина залишилася без засобів і зрештою була змушена поступитися Сомсу, півтора року завзято добивались її руки Холодність дружини й неприхована ворожість до нього доводять Сомса до нестями. Процвітаючий у справах Сомі доручає Босини будівництво нового заміського будинку в Робін-Хилле. Його усе більше тривожить симпатія, що виникла між його дружиною й молодим архітектором, що поступово переростає у взаємне глибоке почуття.

Дарма Ирен починає розмову про розлучення, чоловік думає, що має право власності на дружину й не має наміру потурати її навіженству. Чотири роки тому Сомса захопила хвилююча краса Ирен, і він не бажає розставатися з тим, що завойовано. Джун важко переживає зміну у відносинах з Филипом, відчуваючи, що тому болісно спілкуватися снею. У будинку Тимоти, де живуть його незаміжні сестри енн, естер і вдовствующая Джули й куди часто навідуються інші члени сім’ї, положення Сомса й відносини Ирен і Босини, яких всі частіше бачать разом, стають темою для пересудів. Сомса давно вже дратує, що в ході будівництва будинку Босини допускає витрати понад кошторис, він має намір судовим порядком пред’явити позов і стягнути збитки, щоб розорити обшарпанця.

Його виводить із себе відчуження Ирен. Якось уночі, коли роман Ирен і Босини вже в самому розпалі, Сомсу вдається нарешті наполягти на своїх правах, зломити опір тої, котра була його законною дружиною. Наступного дня Джордж випадково стає свідком побачення закоханих, де Ирен розповідає про те, що трапилося,, а потім з дозвільної цікавості стежить за Босини, що у сильному хвилюванні мчиться по місту, не розбираючи дороги, як людина, що не знає, куди подітися від горя Старий Джолион переробляє заповіт, відновлюючи сина в правах на спадщину.

На суді, де Босини відсутній, ухвален рішення задовольнити позов Сомса до архітектора. Ирен залишає будинок, не взявши ссобой речі й коштовності. Сомі не може примиритися з думкою, що вона піде з його життя.

Присутня на засіданні суду Джун поспішає повідомити Филипа й підтримати його, зустрівшись у його квартирі з Ирен, вона розповідає їй усе, що накипіло, ця жінка, з якої вона ніколи була в дружніх відносинах, розбила їй життя. Старий Джолион повідомляє своїм близьким про намір зібрати їх усіх під одним дахом. Джун благає діда купити будинок Сомса в Робін-Хилле або хоча б заплатити по позові З’ясовується, що в той злощасний день Босини в тумані потрапив під омнібус і роздавлений на смерть. Молодий Джолион сприймає случившееся як першу тріщину у твердині форсайтского благополуччя. Сомса гнітить туга.

Раптово в будинок вертається Ирен, як поранений звір у свою нору, загнана, загублена, вона не має сил усвідомити, як їй жити далі, куди подітися. Старий Джолион зі співчуття посилає до неї сина, може, Ирен потрібна допомога. Але Сомі, оголосивши, що не дозволить втручатися у свої сімейні справи, захлопує перед ним двері


Хто винен в трагедії анни кареніної.
Короткий зміст роману Власник Голсуорсі Д