Короткий зміст роману В петлі Голсуорсі Д

Дія відбувається в 1899-1901 гг. У будинку Тимоти, що є своєрідної форсайтской біржею, як і раніше виробляється обмін сімейними плітками й котирование сімейних акцій. Старше покоління Форсайтов зріділо, немає вже на світі енн, Суизина, Сьюзен, умирає Роджер. Рідні всі ніяк не можуть заспокоїтися із приводу чи ледве не таємного похорону старого Джолиона, що помер в 1892 р., той перший змінив фамільному склепу в Ганьби Гете, покаравши поховати себе в Робін-Хилле.

І подумати тільки – залишив за заповітом п’ятнадцять тисяч фунтів Ирен – дружині,

що втекла, свого племінника Сомса. Тоді-Те права старого Джолиона на звання щирого Форсайта звалилися раз і назавжди. А капітал Сомса за ці дванадцять років самотнього життя, протягом яких він мало чим цікавився, виріс надзвичайно.

У його сестри Уинфрид нещастя: її відчайдушний чоловік Монтегю Дарти втік з іспанською танцівницею. Його й раніше в сім’ї вважали “кульбабою”, вона ніколи не любив грошей заради грошей і нехтував Форсайтов за їхнє захоплення інвестиціями. Дарти завжди цінував у грошах те, що на них можна купити, – “відчуття”. Уинфрид, сімейне життя якої всі ці роки було досить важкої, перебуває

в сум’ятті, незважаючи ні на що, вона все-таки звикла розглядати непутящого чоловіка як своя власність Яке залишитися в сорок два роки однієї із чотирма дітьми! Сомі ставиться до сестри за участю, обоє вони в незручному становищі нерозведених Форсайтов.

Подібна невизначеність особливо обтяжує Сомса останнім часом. Його усе сильніше турбує думка про те, що в нього немає спадкоємця Він доглянув уже підходящий варіант для нового одруження – двадцятилітню француженку Аннет, дочку мадам Ламет, власниці ресторану “Бретань” у Сохо. Сомі займається підготовкою шлюборозлучного процесу сестри, та й сам не ладь якнайшвидше розірвати шлюб. Молодий Джолион переживає період успіху, він у самому авангарді художників-акварелістів, його картини добре розкуповуються.

Джун, що завжди приймала гарячу участь у долі тих, кому доводиться важко, опікує майбутніх геніїв артистичного миру, мріє про придбання виставочного салону Після смерті батька Джолион досить забезпечена людина, уже кілька років він удівець. Досить несподіваним для нього стає візит у Робін-Хилл Сомса, що з’явився в супроводі дев’ятнадцятирічного племінника Вела Дарти. Юнак збирається на навчання в Оксфорд, де вчиться син Джолиона – Джолли, добре б молодим людям познайомитися. З першої зустрічі Вел закохується в Холли, що відповідає йому взаємністю Сомі повідомляє Джолиону про намір розірвати шлюб з Ирен і просить його виступити посередником у даній справі. Джолион відправляється до Ирен, що не бачив дванадцять років.

Величезне враження робить на нього шляхетна краса цієї жінки, над якою час немов невладний. Люди, які не живуть, добре зберігаються, гірко зауважує вона й охоче відгукується на речення про розлучення. Але прийде Сомсу ініціативу брати на себе. Як дивно паралізоване життя обох цих людей, міркує Джолион, немов і той і іншої перебувають впетле. Сомі відвідує Ирен, щоб форсувати справа про розлучення, і змушений зізнатися, що ця жінка як і раніше хвилює його.

Він залишає її будинок збентежений, розгублений, з болем у серце, з неясною тривогою. Свій наступний візит він пристосовує до тридцяти сьомої річниці народження Ирен, приносить у подарунок брильянтову брошку. Він згодний усе забути, просить її повернутися, народити йому сина. Як удар хлиста звучить відповідь: “Я б скоріше вмерла”. Прагнучи позбутися від домагань колишнього чоловіка, Ирен їде за кордон.

Сомі звертається в розшукне агентство з дорученням установити за нею стеження Він виправдує себе тим, що не може й далі перебувати в павутині, а щоб розірвати її, доводиться вдатися до такого мерзенного способу. Джолион їде в Париж, де зустрічається з Ирен, його запізніле захоплення переходить у сильне почуття. А слідом у Париж відправляється й сам Сомі з наміром ще раз зломити опір Ирен. На судовому засіданні по позові Уинфрид ухвален рішення про відновлення в подружніх правах. Дарти вертається додому.

Дружина погоджується прийняти його. Спалахує англо-бурська війна Джун готується стати сестрою милосердя. Джолли довідається, що Вел і Холли обручилися.

Йому давно вже не по душі молодий джигун, що доглядає за сестрою. Щоб перешкодити цьому сполучнику, Джолли подначивает Вела теж записатися добровольцем на фронт. Холли разом із Джун також відправляються в Африку. Після від’їзду дітей Джолион відчуває гнітюча самітність.

Але от приїжджає Ирен, і вони вирішують з’єднати свої долі Джолион важко переживає звістка про смерть сина, що вмер на чужині від дизентерії. Відбувається шлюборозлучний процес, на якому Сомі нарешті-те знаходить волю, відповідачки ні, Ирен із Джолионом подорожують по Європі. Через шість місяців святкується весілля Сомса й Аннет. Вел і Холли в Африці одружилися, Вел поранений і просить дідуся Джемса купити там ділянку землі й ферму, щоб він міг розводити коней.

Для Сомса це черговий удар: рідний племінник женився на дочці його суперника В Ирен народжується син, що приносить Сомсу нові страждання. Він і Аннет теж очікують потомства. Але надія на спадкоємця не виправдується, народжується дочка, який дають ім’я Флер.

Пологи в Аннет були важкими, і більше дітей у неї не буде. Умираючому батькові, що давно мріяв про онука, Сома змушений збрехати, що в нього син. І все-таки, незважаючи на розчарування, що осягло, він випробовує почуття торжества, радісне почуття володіння


Шабля ранить тіло а слово душу.
Короткий зміст роману В петлі Голсуорсі Д