Короткий зміст роману Обломів Гончарова І. А

ОБЛОМІВ Частина перша Ілля Ілліч Обломів живе на Гороховій вулиці у великому будинку. У кімнаті на перший погляд чисто, але на картинах – павутина, на дзеркалі – пил. Обломів одержав від керуючого лист про те, що той скорочує гроші, що висилаються панові, скаржиться на посуху. Кілька років назад Ілля Ілліч уже одержував подібного листа й навіть подумував про вдосконалення маєтку, але так дотепер нічого й не зробив. Від багатства будинку Обломових залишився тільки один слуга Захар. На докори Обломова Захар відповідає, що він не бачить змісту

в збиранні, тому що бруд з’являється знову.

Вимірюючи свої потреби міддю, Захар привласнює собі здачу спокупок. Незважаючи на те що Захар любив випити й тайкома брав на це гроші в пана, слуга був нескінченно відданий Обломову. Захар пам’ятає Іллю ще дитиною й не може собі представити службу в іншого пана. До Обломову приходить Волков. Розповідає про прийоми, візити, про те, що закохано, хвастається обновками.

Від його запрошення Обломів відмовляється. Потім приходить Судьбинский. Він збирається женитися, одержати велике придане. Зараз займає високу посаду, одержує пристойну платню.

Наступної наносить візит

автор Пенкин. Він агітує Обломова читати реалістичну літературу, представником якої є. Обломів не хоче читати його оповідання. Є Алексєєв – людин, нічого не значущий вобществе.

Його відсутності або присутності ніхто не зауважує. Він надходить так, як надходять інші. На роботі нічим не виділяється, ніяких особливих здатностей у нього ні, тому начальство на нього не обертає уваги. Всі гості зайняті своїми справами й проблемами.

До самого Обломова нікому немає справи, його просто не слухаються Тарантьев – переписувач у канцелярії. Працює там уже двадцять п’ять років. Більше говорить, чим робить.

Із всіх своїх знайомих Обломів виділяє Андрія Івановича Штольца. Якби він не був у від’їзді, то допоміг би вирішити Обломову його проблеми Вилаявши Обломова за те, що в нього немає гарних сигар і мадери для гостей, Тарантьев бере в нього гроші на мадеру, але відразу про це забуває. Радить Обломову їхати в село й з’ясувати, що там відбувається. Тарантьев пропонує Обломову переїхати жити до його куми.

Підозріло ставиться до подорожей Штольца. У Петербург Обломів приїхав, щоб піти на службу. Потім хотів женитися. Але ні того ні іншого він не зробився Праця наводила на нього тугу.

Обломів уважає, що спілкування з жінками приносить одні турбот. Тому він любується ними видали. Тільки Штольцу вдавалося витягтися Обломова з будинку. Після від’їзду Штольца Ілля Ілліч міцно засів будинку: йому було лінь одягатися, обідати в гостях.

У суспільстві йому було тісно й задушливо. По необхідності Обломів відучився п’ятнадцять років у пансіоні. Книгами його постачає Штольц.

Але філософія, а тим більше економіка Іллі Іллічу нудні. Тільки поети змогли хоч якось торкнутися його Душу. Доктор радить Обломову їхати за кордон, тому що від постійного лежання й жирної їжі лежень може вистачити удар. До двох неприємностей Обломова додається ще одне.

Обломів засипає, і йому сниться сон про його безцільно прожите життя Вобломовке. Усе було пронизано безтурботністю й лінню. Втім, у цій ліні є і якась поезія. Захар будить Обломова й повідомляє про приїзд Штольца.

Частина друга Дитинство Штольц провів у селі Верхлеве, де його батько, Іван Богданович, був керуючим. Рано почав учитися грамоті. Батько Андрія виховував жорстко. Мати не розділяла поглядів батька на виховання сина; вона співала йому пісні, читала вірші Андрюша дружив із князівськими дітьми Питером і Мішелем.

Після закінчення університету батько відправив Андрія в Петербург. На раду батька піти до його багатого друга Рейнгольду Андрій відповідає, що піде тільки тоді, коли в нього в самого буде чотириповерховий будинок. У Петербурзі Штольц служив і вийшов у відставку.

Нажив будинок і гроші Він ніколи не був рабом любові й не втрачав голів через жінок. На угоди Штольца подорожувати з ним Обломів відповідає, що вище світло й спілкування йому не потрібні. Він краще буде спокійно лежати на дивані. Обломів планує переулаштувати свій маєток і тоді їхати в село. Говорить, що не ладь женитися й безтурботно жити в селі із дружиною.

Для Штольца праця – ціль життя, а у’обломова життєвої мети немає. Штольц знайомить Обломова зі співачкою Ольгою Іллінською. Штольц бере обіцянка з Обломова, що той приїде до нього в Париж. Обломів не виконує обіцянки, придумуючи різні відмовки.

Теперішня причина – любов Іллі Ілліча до Ольги. Під її впливом життя Обломова зовсім міняється. Ціль Ольги – урятувати “безнадійно хворого”. Штольц “заповів” Ользі Обломова, і вона опікує його.

Ілля Ілліч зізнається Ользі в любові. Іллінська не може розібратися у своїх почуттях. Охоплений сумнівами, Обломів пише лист Ользі й повідомляє в ньому, що вони більше не побачать. Потім він жалує про свій учинок і біжить шукати Ольгу Просить у неї прощення. Вона дорікає його за вигадані страждання, але прощає.

Обломів хоче женитися на Ользі. Піклуючись про репутацію, він вирішує рідше бачитися з Ольгою. Вона неохоче погоджується. Частина третя Обломів свариться з Тарантьевим через гроші, які Ілля Ілліч повинен за квартиру, де він ні дня не жив Обломів хоче оголосити про свої наміри женитися на Ользі її тітці. Але Ольга просить його спочатку влагодити всі дела із квартирою* документами й маєтком.

Обломів і Ольга бачаться дуже рідко. У будинок Ильинских їздять гості, відносини Ольги й Обломова стають предметом обговорення. Плани Обломова валять. Ольга просить Іллю Ілліча зустрітися з нею в Літньому саду, він іде снеохотой.

Іллінська запрошує Обломова в гості. Передчуваючи, що там буде багато людей, тіточки, він намагається відмовитися. Обломів сидить у гостях у господарки будинку – удови Гафії Матвіївни Пшенициной. Розмовляючи з нею, почуває себе раскованно, вільно. Він пише лист Ользі, у якому повідомляє її, що хворо й не приїде.

Обіцяє бути в неділю. Але в неділю він знову в Гафії Матвіївни. Книги, які надіслала йому Ольга, він так і не прочитався У наступну неділю Обломів знову не приїжджає до Ольги. Вона чекає його, хоче їхати з ним у село.

У понеділок Ольга сама їде до Обломову, бачить непрочитані книги. Він прикривається хворобою, відсутністю листа із села. Ольга відвозить його із собою. Кілька днів Обломів живе наповненим життям: читає, спілкується з Ольгою і її тіточкою Незабаром він одержує листа від керуючого про те, що стан справ у маєтку погіршилося, грошей немає й добре б йому самому приїхати. Через цього весілля прийде відкласти.

Обломів звертається за порадою до брата господарки Іванові Матвійовичу, що рекомендує йому найняти на посаду керуючого свого приятеля Затертого. Після згоди Обломова Тарантьев і Іван Матвійович планують прибрати до рук господарство Обломова. Обломів розповідає Ользі про причину відстрочки весілля.

Ользі стає погано. Вона говорить, що більше нічого з ним і для нього зробити не зможе; уважає, що він загинув. Ольга й Обломів розстаються. Удома з Обломовим трапляється гарячка.

Частина четверта Затертий надіслав Обломову гроші за хліб, але оброк зібрати не зміг Обломів був радий, що йому не потрібно самому їхати в село, воно залишився задоволений і цими результатами. Після перебудови будинку Обломову повідомили, що він може переїжджати в село. Господарство Іллі Ілліча й удови об’єднали. Гафія Матвіївна піклується й хвилюється про Обломове, вона переймається до нього ніжними почуттями.

Обломів пропонує їй їхати з ним у село. Раптово приїхав Штольц розповідає Іллі Іллічу про те, що Ольга виїхала за кордон; почувши про справи Обломова, Штольц говорить, що його обманюють, і обіцяє все влаштувати Турбуючись про те, що Обломову стане відомо про прихований оброк, Тарантьев і Іван Матвійович вирішують шантажувати Обломова його відносинами з Гафією Матвіївною й у такий спосіб тягти з його гроші. Зустрівши в Парижу Ольгу, Штольц відзначає в ній нові цікаві йому риси й закохується в неї. Ольга ставиться до нього як до друга.

Починає зауважувати, що соромиться свого минулого роману. Після визнання в любові Ользі і її відмові Штольц збирається виїхати назавжди. Ольга не відпускає його, розповідає про свою любов Кобломову. Вислухавши її, Штольц заспокоюється, запевняє її, що це не теперішнє почуття, а потреба любити.

Обломів повністю попадає в залежність від Тарантьева й Івана Матвійовича, всі гроші вони ділять між собою. Знаючи про стан справ Обломова, Гафія Матвіївна продає свої речі й коштовності, щоб прокормити його. Довідавшись про це, Обломів віддає їй всі гроші, які одержує із села.

Він усе менше рухається, ходить усе в тім же засаленому халаті. Що приїхав Штольц повідомляє Обломову про те, що він одружений на Ользі. Уступаючи наполяганням Штольца, Обломів розповідає йому про змову Тарантьева й Івана Матвійовича й про позиковий лист Штольц бере розписку з Гафії Матвіївни про те, що Обломів їй нічого не повинен. Довідавшись про усім, генерал позбавляє Івана Матвійовича посади. На суд справу не виносять, оберігаючи ім’я Обломова.

Штольц намагається витягтися Обломова з будинку й відвезти із собою, але нічого не домігшись, їде. Наступного дня відбувається сварка Обломова й Тарантьева. Ілля Ілліч дає ляпас Тарантьеву й виганяє його.


Що забезпечує душевну гармонію і щастя.
Короткий зміст роману Обломів Гончарова І. А