Гребінка Євген Павлович

Народився Євген Павлович Гребінка 21 січня (2 лютого) 1812 р. поблизу Пирятина на великому хуторі Убєжище. Родинний маєток звичайно називали просто Яром, жило в ньому всього двадцять душ селян, однак батько, Павло Іванович Гребінка, вважався поміщиком.

Початкову освіту Є. Гребінка здобув вдома, потім навчався у Ніжинській гімназії вищих наук (1825 – 1831 рр.).

Після закінчення гімназії юнак потрапив у 8-й Малоросійський козачий полк, сформований для придушення польського повстання. Однак полк далі Пирятина не пішов.

Восени 1831 р. Є. Гребінка

виходить у відставку. Провівши два роки на батьківському хуторі, він на початку 1834 р. переїздить до Петербурга, де проводить решту свого недовгого життя, викладаючи російську мову і словесність переважно у військових навчальних зак­ладах.

Помер Є. Гребінка 3 (15) грудня 1848 р. від туберкульозу. Тіло його перевезено з Петербурга на Україну й поховано в с. Мар’янівці недалеко від рідного Убєжища.

Писати Є. Гребінка почав рано, ще в гімназії. Розквіт його талан­ту припадає на петербурзький період, коли він зближується з про­відними діячами культури та мистецтва. Майже відразу після при­їзду до столиці він видає “Малороссийские приказки” (1836 р.), пуб­лікує переклад “Полтави” О. Пушкіна. Пізніше займався збираць­кою та упорядницькою роботою, видавав разом з іншими у 1841 р. альманах “Ластівка”.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Людина без друзів дерево без коріння.
Гребінка Євген Павлович