Героїня п’єси Федеріко Гарсіа Лорки “Дім Бернарди Альби”

Бернарда Альба героїня п’єси Федеріко Гарсіа Лорки “Дім Бернарди Альби” (1936), останнього його твори для театру, закінченого за два місяці до трагічної загибелі. Підзаголовок п’єси: “Драма жінок в іспанських селах”. Б. А. – характерний жіночий персонаж стародавнього іспанського побуту, символ фанатичку, яка дотримується традиційного способу життя, не терпить інших поглядів і будь-яких заперечень, весь її досвід вкорінений в рутинному провінційному укладі Іспанії.

Бернарда Альба – злісна ханжа, вона більше дбає про

видимість вчинків, ніж про їх суті, прирікаючи п’ятьох своїх дочок (від 20 до 39 років) на безшлюбність, так як, за її судженню, в їх селищі немає гідних наречених. Економка Пон-ся вважає Б. А. сущої тіранкой, яка “здатна сісти тобі на серці і цілий рік дивитися, як ти помирати”, а в її будинок не заходив жоден гість, вона не хоче, щоб хто-небудь бачив, чим вона володіє. За словами Б. А., жінки в церкві повинні дивитися тільки на одного чоловіка – паламаря, та й то тому, що він у спідниці.

Бернарда Альбапісля похорону чоловіка оголошує, що всі вісім років, поки триватиме жалоба, ні один порив вітру не повинен проникнути

з вулиці в її будинок. Любов двох її дочок до одному хлопцеві призводить до самогубства одну з них, але і тоді Б. А. хвилює не стільки факт смерті близького істоти, скільки бажання приховати самогубство від обивателів. “Нікому ні слова! – Наказує Б. А. – Вона померла невинної Ми всі зануримося в море жалоби “Вперше п’єса була поставлена і видана в Буенос-Айресі в 1945 р.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Героїня п’єси Федеріко Гарсіа Лорки “Дім Бернарди Альби”