Героїчні подвиги і шляхетні вчинки Рами

Давньоіндійська епічна поема “Рамаяна” була створена понад дві тисячі років тому. У її основі – усна народна поезія, міфи, легенди, що відбили первісні уявлення людей про природу і людину, про моральність і справедливість, про добро і зло. “Рамаяна” для індійців – це наставляння в правильному житті, а її герой Рама – ідеал людини, приклад мужності і вірності, утілення шляхетності і справедливості. Індуси вірять у те, що, зблизившись душею із шляхетністю Рами, вірністю Сіти і відвагою Ханумана, вони в наступному своєму житті

можуть бути схожими на них.

Головний герой Рама – один із чотирьох синів царя Дашаратхи. Але народження його було незвичайним. Рама – втілення Бога Вішну, що з’явився у світ для того, щоб перемогти Равану – втілення зла на землі.

Царевич виріс добрим, красивим, розумним і сміливим, був схильний до корисних учинків. Ще будучи юнаком, він здійснив кілька подвигів: захистив обитель старого подвижника від злих демонів, зумів підняти чарівний лук Шиви і натягнути на нього тятиву. І Раму народ полюбив, а цар Дашаратха мріяв за життя побачити Раму на престолі.

Але друга дружина царя хитрістю змусила чоловіка передати

правління її синові – Бхарате, а Раму вислати у вигнання на чотирнадцять років. Шляхетний юнак любив батька і не бажав, щоб той порушив дану колись обіцянку. Разом із дружиною Сітою і братом Лакшманою він відправився у вигнання з власної волі. Рама знайшов притулок на березі ріки Годавари, де жили пустельники. Злі демони стали заважати їм приносити жертву. Захищаючи права пустельників, Рама винищив підступних ракшасів. Тоді Равана, проводир демонів, у гніві викрав Сіту і відніс її на острів Ланку. Рама і Лакшмана кинулися на пошуки Сіти. У країні мавп вони допомогли їхньому царю Сугриве повернути незаконно віднятий у нього престол. Вдячний Сугрива зібрав величезне військо своїх підданих і вирушив разом із Рамою на пошуки Сіти. Рама поділив військо на чотири частини і почав наступ на Ланку. Довго тривала кровопролитна битва. Багато доблесті виявили воїни Рами, чимало їх полягло. І от сам Равана викликав Раму на двобій.

На ракшаса и человека в немом

Изумленье

Два войска глядели, внезапно прервав

Наступленье.

У завзятій боротьбі непереможний ракшас був убитий стрілою людини. Зло було переможено. Світ і спокій запанували на Землі.

Коли закінчився термін вигнання, Рама з дружиною і братом повернувся на батьківщину, зайняв престол батька і став мудрим і справедливим правителем.

В образі Рами втілилася мрія народу про гідного і справедливого правителя, захисника свого народу. Поема славить любов до батьківщини, військову доблесть, шляхетність і честь. “Рамаяна” – красиве і переконливе підтвердження слів, написаних на гербі Індії: “Істина завжди перемагає”.


Шинель характеристика акакія акакійовича.
Героїчні подвиги і шляхетні вчинки Рами