Енергія та життєрадісність народних коломийок

Різнобарвність усної народної творчості. (Народна творчість, незважаючи на те, що вона існує тільки в усному побутуванні, налічує безліч жанрів. Є серед них і героїчний епос, і гонка лірика, і фантастичні балади. Усе народне житгя відображується у фольклорі.)

Особливості жанру коломийок.

1. Структура. (Коломийка – специфічний жанр. Він складається з двох рядків, кожен із яких має 14 складів. Дворядкові фрагменти об’єднуються у в’язанки коломийок. Структура їхня не завжди усталена і найчастіше залежить від ви­конавця.)

2. Настрій.

(Найчастіше коломийки наповнені веселим, жартівливим настро­єм. Хоча побут часто був тяжким і сповненим труднощів, проте в людсько­му житті було й багато радісних моментів. Частими темами коломийок є гуляння, вечорниці, веселощі молодих.)

3. Приклади. (Ставлення людей до коломийок відображається у самих тек­стах. Очевидно, що молоді дівчата та парубки дуже любили співати коло­мийки:

Коли собі заспіваю, то журба щезає, Бо то ж наша коломийка такі чари має. Ой, щебече соловейко у мене на груші, Кожен так собі співає, як йому на душі. Та хоч би всі зорі впали й писарями стали, Ще би наших співаночок не переписали.)

ІІІ. Висновки. (Коломийки – самобутній народний жанр, сповнений енергії та життєрадісності. Коломийки мають специфічну будову, теми та образи.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Енергія та життєрадісність народних коломийок