Душевна краса та моральні якості нечистої сили (за оповіданням В. Корольова-Старого “Хуха-Моховинка”)

Прочитавши казку Василя Корольова-Старого “Хуха-Моховинка”, ми розу­міємо, що нам, людям, можна навчитися багатьох речей у нечистої сили. Адже в казці добро несуть саме фантастичні істоти, а зло – людина. Добрі Хухи та Хо, а злий – дід, який жорстоко поводився з маленькими лісовими істотами. Він так повівся з Хухою-Моховинкою, зруйнувавши її житло та вигнавши з рідного лісу на чужину до людей. Але оскільки Хуха добра та весела, то вона знахо­дить собі притулок у таких же добрих людей. Вони її й нагодують, а вона за це їх розвеселить та

підбадьорить. І все було б добре. Але одного разу до них заві­тав отой самий лихий дід і знову зробив свою недобру справу – покалічив Хуху. Це було причиною повернення її на батьківщину.

Радо її зустріли інші Хухи, допомогли домівку побудувати. Оце справжня вза­ємна допомога, в якій проявилися всі найкращі риси характеру: співпереживан­ня, доброзичливість, любов та повага одне до одного.

Наголошуючи на тому, що добро завжди перемагає зло, В. Королів-Старий закликає всіх робити добро. У кінці казки ми бачимо, що дідові допомагає ви­жити та дістатися додому все та ж Хуха, якій багато чого перепало від цього дідугана. Але

Хуха-Моховинка великодушна та щира, з радістю допомагає йому.

А діда того немов підмінили. Він став після того випадку добрим, усім людям ходив і розповідав, які гарні, оті чудернацькі лісові істоти.

Ця казка вчить нас, що на зло потрібно відповідати добром. І тоді добро по­вернеться до нас із більшою силою.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Твір чи кожна людина заслуговує на повагу.
Душевна краса та моральні якості нечистої сили (за оповіданням В. Корольова-Старого “Хуха-Моховинка”)