Дайте характеристику гомерівського епосу як енциклопедії життя стародавніх греків

Легендарний античний поет Гомер створив дві поеми – “Іліаду” та “Одисею”. Ці твори є не тільки взірцями героїчного міфологічного епосу, в них також присутня картина життя античних греків. Епос Гомера давно став одним з джерел вивчення історії, побуту та традицій Стародавньої Греції.

В “Іліаді” та “Одисеї” згадуються побутові заняття греків: праця вівчарів, женців на полях, виноградарів, що збирають щедрий врожай на родючий південній землі. Також згадуються ремісники: чинбарі, ковалі та інші. Дуже детально Гомер

описує щит героя Ахілла, який був зроблений для нього, змальовує процес його виготовлення, а також оздоблення прикрасами. Описані картини, вимальовані майстром на щиті.

З поем Гомера можна також почерпнути знання з військової та морської справи греків, їхньої тактики облоги, оборони. Поеми також небагато, але точно, розповідають про життя в містах та селах, суспільні відносини греків, зокрема, громадян полісів, їхні інтереси, звичаї. Наприклад, згаданий звичай громадянам збиратися на головному майдані полісу.

Поет розповів також про народні звичаї греків, обряди, розваги: танці, весілля. Багато уваги в “Іліаді”,

наприклад, приділено обряду поховання, і віруванням, які були пов`язані з ним. Коли Ахілл вбиває Гектора, то батько Гектора, троянський цар Пріам, просить тіло для поховання. Не поховати людину для стародавніх греків було блюзнірством, тому що вони вірили, що такий небіжчик не знайде собі місця. Лишити людину непохованою було найвищою карою, навіть більше за смерть. Дуже детально описані обряди самого поховання, похоронного вогнища та інше.

Моральні установи та світосприйняття стародавніх греків відображені в поемах. Ці люди вірили у втручання богів в їхнє життя, дотримувалися вірності своєму полісу та понад усе цінували звитягу та мужність.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Дайте характеристику гомерівського епосу як енциклопедії життя стародавніх греків