Чому сонце буває сумне?

1. Сонце та міфи й легенди про нього. (Сонце – велике світило, яке усім на на­шій планеті дарує тепло і світло. Сонце недарма вважають джерелом життя: без сонячного світла його просто немає, а коли настає ніч, хочеться швидше побачити світло. Про сонце існує багато міфів і легенд у всьому світі.)

2. Легенда про те, чому сонце буває сумне. (Жив собі чоловік та жінка, які мали сина і дочку. Сонце вкрало дочку-красуню собі за жінку, а брат пішов розшуку­вати сестру. Він її знайшов, прийшло Сонце, і сестра заховала брата у льох. Сон­це прийшло, розляглося,

повісило свої світлі ризи у льосі і там стало так жарко, що сестра заливала брата водою! Брат вийшов до Сонця, привітався, та Сонце так стомилося, що запропонувало вийти на небо замість нього. Брат одяг одежу Сонця і вийшов у те місце, де Сонце снідає, побив миски, порозкидав ложки; зловив вітра та мороза, побив їх за те, що перешкоджали йому в дорозі, навіть, злазячи з неба, поламав драбину. Потім прийшов у Сонцеву хату і забрав сестру додому. Через це Сонце гнівалося, було голодне і не показувалося людям.) 3. Що пояснює ця легенда? (Ця легенда пояснює, чому прадавні люди ніколи не бачили сонця взагалі й думали, що воно вже ніколи не зійде. Та це відбува­ється або в період сонячного затемнення, або коли пробуджуються вулкани і їхній попіл підіймається у повітря, тому й сонця люди не бачать.)1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Аналіз гімн красі.
Чому сонце буває сумне?